Zacięty mecz w Warszawie. Jastrzębski górą

2014-11-10, Autor: mkor, źródło: JW
Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe 3:2 drużynę AZS-u Politechniki Warszawskiej. Mecz był wyrównany, losy zwycięstwa do końca się ważyły, a obie ekipy spędziły na parkiecie blisko trzy godziny.

Jastrzębianie w Warszawie zaczęli jakby z marszu. Wygrali dwa pierwsze sety do 21 i do 18. Nic nie zwiastowało, że ten potrwa jeszcze tak długo i będzie kosztował tyle wysiłku.

Kolejne dwa sety, to zwycięstwa gospodarzy do 22. Potrzebny był tie-break. A tam najpierw serię meczboli mieli nasi zawodnicy, a potem warszawianie. Z tej próby nerwów obronną ręką wyszedł zespół Roberto Piazzy i wygrał decydującą partię 18:16.

Zwycięstwo 3:2 pozwoliło Jastrzębskiemu Węglowi odskoczyć od AZS-u Politechniki Warszawskiej na dystans 6 punktów w tabeli. Jastrzębski zajmuje 5. miejsce i do lidera - LOTOSu Trefl Gdańsk, traci 7 punktów

MVP: Michal Masny.

AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel 2:3 (21:25, 18:25, 25:22, 25:22, 18:20)

AZS Politechnika Warszawska: Lipiński, Filip, Śliwka, Sacharewicz, Radomski, Mordyl, Olenderek (libero) oraz Bieńkowski, Strzeżek, Lemański.

Jastrzębski Węgiel: Malinowski, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Kańczok, Filippov, Kosok, Popiwczak.