Zaprzepaszczony tie-break! Jastrzębski przegrał z wicemistrzem

2014-10-21, Autor: mkor, źródło: JW
Nie powodzi się na początku sezonu siatkarzom Jastrzębskiego Węgla. Po porażce z mistrzem Polski, ostatnio nasz zespół uległ wicemistrzowi krajowi Asseco Resovii Rzeszów 3:2. A mecz miał dramatyczny przebieg, bo w tie-breaku jastrzębianie stracili 9 punktów z rzędu!

Ten mecz miał dziwne oblicza. Raz prym wiedli gospodarze, potem goście. Wyrównany pojedynek zwiastował pierwszy set, wygrany przez Jastrzębski Węgiel do 27:25.

Kolejnego seta wygrali gospodarze. Nasz zespół słabo radził sobie z przyjęciem mocnej zagrywki Resovii. Problemy sprawiały jastrzębianom zwłaszcza zagrywki Nikolaya Penczewa i Piotra Nowakowskiego.

Po trzech setach to jednak znowu Jastrzębski był na prowadzeniu. Znakomicie w tej partii zagrał niemal cały nasz zespół. Pewne zwycięstwo do 18 było tego dowodem.

Czwartego seta znowu zwyciężyła Resovia, ale tie-break to początkowo był popis naszej drużyny. Znakomita dyspozycja Gierczyńskiego i całej drużyny pozwoliła ekipie Piazzy wyjść na prowadzenie 6:0! To, co stało się jednak potem przeszło wszelkie oczekiwania. Gospodarze powrócili do gry za sprawą niesamowicie skutecznego w polu serwisowym Penczewa, wychodząc na prowadzenie 9:6. Nie trzeba dodawać, że po takim zwrocie akcji jastrzębianie już się nie podnieśli i przegrali mecz 2:3.

W środę Jastrzębski zagra z MKS Banimex Będzin. Początek o godz. 18:00.

MVP: Nikolay Penczew.
Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:27, 25:15, 18:25, 25:22, 15:12)

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Schoeps, Drzyzga, Buszek, Penczew, Holmes, Żurek (libero) oraz Konarski, Tichaczek, Perłowski, Lotman Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Kosok, Popiwczak