Zawodnicy klubu Koka Jastrzębie wywalczyli cenne medale

2013-07-14, Autor: mw
W Łodzi odbyła się XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo. W zawodach brali udział zawodnicy klubu Koka Jastrzębie, którzy wywalczyli 1 złoty medal, 2 srebrne i 2 brązowe. W drugim dniu do rywalizacji przystąpiły trzy zawodniczki Koki Jastrzębie.

Na pierwszym miejscu podium stanęła Weronika Krawczyk, która walczyła w wadze 48 kg, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski. Monika Karkoszka wygrywając dwie walki uplasowała się na 7 miejscu. Zeszłoroczna brązowa medalistka Patrycja Górnika bardzo nieszczęśliwie przegrała swoją pierwsza walkę i odpadła z rywalizacji.W trzecim i czwartym dniu zawodów przystąpili do rywalizacji juniorzy młodsi. W wadze do 55 kg srebrny medal wywalczył Łukasz Ferenc. - Po cichu liczyliśmy na złoto w tej kategorii, ale sam udział w finale i srebrny medal z tytułem wicemistrza Polski jest również bez wątpienia wielkim sukcesem – mówią członkowie klubu.

Dominik Grzywacz, walczący w tej samej kategorii wagowej, znalazł się na 5. miejscu. Przegrał walkę o brązowy medal. Srebro przywiózł Konrad Kołaczyk, walczący w kategorii 60 kg. Brązowy medal w wadze do 50 kg wywalczył Patryk Nowak. Na 3. miejscu uplasował się również Ryszard Kubica, walczący w kategorii do 81 kg.