Znakomici hokeiści. Pokonali mistrzów Polski!

2014-09-30, Autor: mkor, źródło: JKH
JKH GKS Jastrzębie ograł na własnym lodowisku Ciarko PBS Bank KH Sanok 2:0. To był trudny, ale znakomicie rozegranych przez naszych hokeistów mecz.

Już w pierwszej tercji jastrzębianie pokazali kto gra u siebie. Od początku przejęli inicjatywę i raz po raz nękali bramkarza mistrzów Polski - Brayana Pittona.

W drugiej tercji zawodnicy z Sanoka się przebudzili i mecz stał się bardziej wyrównany. Gola zdobyli jednak gracze JKH. Znakomitym trafieniem popisał się Filip Drzewiecki. To dodało tylko temu spotkaniu kolorytu.

Goście od tego momentu rozpaczliwie szukali wyrównania, ale świetnie w bramce JKH bronił Przemysław Odrobny. Ostatecznie to jeden z kontrataków zakończył się golem właśnie dla naszej drużyny. Pół minuty przed końcową syreną wynik ustalił Michal Plichta, posyłając gumę do pustej bramki.

JKH GKS JASTRZĘBIE - Ciarko PBS Bank KH Sanok 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

1:0
 - 35:36 - Filip Drzewiecki - Michal Plichta, Mateusz Bryk

2:0 - 59:30 - Michal Plichta (do pustej bramki)

JKH GKS Jastrzębie:
 Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Bryk, Protivný, Drzewiecki, Steber, Plichta - Aleksyuk, Górny, Kulas, R. Nalewajka, Bondariev - Kantor, Pastryk, Marzec, Ł. Nalewajka, Świerski.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Pitton (Skrabalak) - Richter, Zaťko, Šinágl, Zapała, Vozdecký - Da Costa, Dutka, Knox, Pietrus, Kostecki - Rąpała, Williams, Strzyżowski, Sawicki, Biay - Dolny, Wilusz, Mermer, Demkowicz.

Kary:
 4 min - 8 min / Strzały: 39-26 / Widzów: 700.

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (główny) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).

Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Miroslav Fryčer (Ciarko PBS Bank KH Sanok).