2 kwietnia w Sali Rady Miasta odbył się finał III edycji miejskiego konkursu dla szkół ponadpodstawowych na profilaktyczny spot filmowy. Uczestnicy konkursu musieli przygotować krótki film wpisujący się w tematykę eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi lub siecioholizmu. Sprawdź, kto zwyciężył.
ZobaczW nowo otwartej pracowni VR w biurze JSW SIG po raz pierwszy odbyły się zajęcia dla zewnętrznej grupy. Uczniowie I klasy technikum o profilu górniczym założyli specjalne gogle i przenieśli się pod ziemię.
ZobaczW Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju, odbył się konkurs "Razem weselej" - była to szósta edycja konkursu, który był skierowany do najstarszej grupy przedszkolaków. Dzieci wzięły udział w zmaganiach sportowych i plastycznych.
ZobaczKolejny raz świąteczny klimat ogarnął kino "Centrum". Wszystko za sprawą III Miejskiego Przeglądu Kolęd i Piosenek Świątecznych w Językach Obcych 2019.
ZobaczNa dobre rozkręciły się już studniówki tegorocznych maturzystów. Tym razem prezentujemy zdjęcia z imprezy klas licealnych Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu Zdroju im. Wojciecha Korfantego:
ZobaczDzięki osiągnięciom naukowym i sportowym aż 13 uczniów z jastrzębskich szkół otrzymało stypendium. Uczniowie otrzymali stypendium przyznawane przez Prezesa Rady Ministrów oraz te, które są przyznawane przez Ministra Edukacji Narodowej.
ZobaczRozpoczęły się studniówki szkół w Jastrzębiu-Zdroju. W miniony weekend w hotelu Amadeus bawili się tegoroczni maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego . Zobaczcie zdjęcia:
ZobaczDzisiaj w Zespole Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego rozpoczęła się kampania „Korfanty Przeciw Przemocy”. Uczniowie manifestują przeciwko hejtowi w mediach społecznościowych, życiu publicznym i szkole.
ZobaczDelegacje z Czech, Gruzji i Armenii przyjechały do Jastrzębia w ramach współpracy podmiotów samorządowych z organizacjami młodzieżowymi.
ZobaczTradycyjnie w grudniu Zespół Szkół nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju zorganizował obchody „Dnia Śląskiego”. W tym roku gośćmi specjalnymi były członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz górnicy.
Zobacz