zamknij

Galeria

Dzieci wystąpiły w roli cukierników

Trwa Tydzien Karier. Wczoraj przedszkolaki miały okazję zobaczyć na czym polega zawód cukiernika. Wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół Zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju wzięły udział w pieczeniu drożdżowych ciasteczek. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół nr 9, a w akcję zaangażowała się Mała Akademia Mistrzostwa Zawodowego.
Autor: Patrycja Wróblewska-Wojda 2012-10-19
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~ 2012-10-19
    21:52:35

    0 0

    Podczas warsztatów zorganizowanych przez Małą Akademię Mistrzostwa Zawodowego czterolatki wypiekały ciasteczka drożdżowe. W warsztatach wzięło udział 18 przedszkolaków, które poznawały arkana sztuki cukierniczej pod opieką uczniów klas 1 ZSZ z Zespołu Szkół nr 9 w Jastrzebiu - Zdroju, Zespołu Szkół Zawodowych z Jastrzębia - Zdroju oraz OHP w Rybniku . Kilkugodzinne zajęcia praktyczne poprowadziła mistrz Piotr Burzawa, który bez problemów odnalazł się w trudnej roli nauczyciela przedszkolaków. Wyzwanie było poważne gdyż zarówno dla czterolatków jak i starszej młodzieży był to pierwszy kontakt z wyrabianiem i formowaniem ciasta drożdżowego. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie klas pierwszych w zawodzie cukiernik i piekarz świetnie się bawili i dużo się nauczyli. Przeprowadzenie tych niecodziennych warsztatów było możliwe dzieki udostepnieniu przez firmę Savpol surowców koniecznych do przygotowania wypieków. Po zakończeniu warsztatów odbyła się prezentacja nowego urzadzenia - receptora przekazanego MAMZ przez firmę Al Solution. Prezes firmy Pan Tomasz Kostek zapoznał młodzież z zasadami obsługi tego specjalistycznego sprzętu i mozliwościami jakie daje zastosowanie receptora w produkcji cukierniczej i piekarskiej. Zajęcia z przedszkolakami były sposobnoscią do inauguracji nowego sezonu działań Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego. Rok szkolny 2012/ 2013 to już trzeci sezon działań tej nieformalnej inicjatywy edukacyjnej zrzeszającej pasjonatów sztuki cukierniczej i piekarskiej

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Jastrzębiu-Zdroju?
Oddanych głosów: 233