Młodzi siatkarze wywalczyli złoto dla Jastrzębia

Wspaniałe zwycięstwo młodych siatkarzy z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Wywalczyli oni dla Jastrzębia złoty medal.

Zobacz
2022-05-04 1393 Autor: PZPS
Jastrzębska policja zabezpieczała mecz GKS Jastrzębie

Jastrzębska policja zabezpieczyła mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Jastrzębie i Odra Opole.

Zobacz
2022-05-04 1461 Autor: KMP Jastrzębie
Tak wyglądał Dzień Flagi w Jastrzębiu-Zdroju

2 maja jastrzębianie uczcili Dzień Flagi niosąc ulicami Jastrzębia ogromną, 600-metrową biało-czerwoną flagę. Z powodu niedawnych tragedii w kopalniach Pniówek i Zofiówka marsz odbył się w podniosłej atmosferze zadumy.

Zobacz
2022-05-03 39231 Autor: aNKa
Odra Opole pokonała  GKS Jastrzębie

Odra Opole pokonała GKS Jastrzębie

W meczu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi jastrzębianie przegrali przy Harcerskiej z Odrą Opole 1:3. Honorowego gola dla naszego zespołu zdobył w 90. minucie z rzutu karnego Daniel Stanclik. Taki wynik oznacza, że zawodnicy z Jastrzębia definitywnie stracili szanse na utrzymanie w Fortuna 1 Lidze.

Zobacz
2022-05-02 595 Autor: GKS Jastrzębie
Porażka GKS-u Jastrzębie z Górnikiem Polkowice (0:1)

GKS Jastrzębie po raz kolejny w tym sezonie musiał uznać wyższość rywali. Środowa porażka z Górnikiem Polkowice(0:1) była siedemnastą w bieżącym sezonie. Przed drużyną GKS-u prawdziwie „mission impossible”, ponieważ szanse na utrzymanie są już tylko matematyczne. Kolejnym rywalem drużyny z Harcerskiej będzie Odra Opole.

Zobacz
2022-04-28 776 Autor: Arkadiusz Kogut/GKS Jastrzębie
Tak policja zabezpieczała mecz GKS Jastrzębie - Widzew Łódź

W sobotnie popołudnie odbył się mecz 1 Ligi pomiędzy GKS-em Jastrzębie a Widzewem Łódź. Z uwagi na ryzyko związane z przyjazdem sporej liczby kibiców gości z Łodzi policja zdecydowała się na zabezpieczenie tego meczu. Wśród mundurowych byli przewodnicy z psami służbowymi, policja konna, a także stróże prawa obsługujący armatkę wodną i drona.

Zobacz
2022-04-25 2367 Autor: Michał Piątek/KMP Jastrzębie
Kolejna porażka GKS-u w sezonie. GKS Jastrzębie 0:2 Widzew Łódź

Wicelider rozgrywek przyjechał w sobotę do Jastrzębia na spotkanie w ramach 29. kolejki 1 Ligi. Mimo starań jastrzębianie nie dali rady lepszemu rywalowi. Widzew Łódź wygrał to spotkanie 2:0. Wszyscy obecni na stadionie minutą ciszy przed rozpoczęciem spotkania uczcili pamięć tragicznie zmarłych górników w ostatnich katastrofach górniczych. Obie drużyny wystąpiły w tym starciu z czarnymi opaskami.

Zobacz
2022-04-25 1107 Autor: Arkadiusz Kogut/GKS Jastrzębie
Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Skrą Bełchatów i jest bliżej finału PlusLigi

Jastrzębski Węgiel w atmosferze katastrof górniczych rozegrał w sobotę pierwszy mecz półfinałowy Mistrzostw Polski. Obrońcy tytułu pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:0 i prowadzą 1:0 w rywalizacji do dwóch zwycięstw. Mecz poprzedziła minuta ciszy, zawodnicy wystąpili z czarnymi wstążkami na koszulkach na znak żałoby.

Zobacz
2022-04-25 1557 Autor: Magdalena Kowolik, Arkadiusz Kogut
Jastrzębski Węgiel zagra o finał Mistrzostw Polski

W środę wieczorem Jastrzębski Węgiel mierzył się w decydującym meczu o awans do półfinału PlusLigi z Treflem Gdańsk. Jastrzębianie pewnie pokonali rywali 3:0 zameldowali się w 1/2 finału siatkarskich Mistrzostw Polski. Rywalem Jastrzębskiego Węgla w walce o finał będzie PGE Skra Bełchatów. Pierwszy mecz półfinałowy w sobotę (23.04) o 17:30 w Jastrzębiu. Drugie spotkanie we wtorek (27.04) o 20:30 w Bełchatowie.

Zobacz
2022-04-22 1450 Autor: Magdalena Kowolik/Arkadiusz Kogut
Uczeń

Uczeń "Sobieskiego" ze "Złotą Lampką"

Sukcesem zakończył się udział jednego z uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju w XII Olimpiadzie Wiedzy Górniczej "O Złotą Lampkę". Jastrzębską szkołę reprezentowało dwoje uczniów. Najlepszym przygotowaniem teoretycznym wykazał się Grzegorz Pawelec, który zajął 1. miejsce.