zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tujastrzebie.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny jastrzębskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~seboc 2020-03-07 19:48:47

  I chcialem jeszcze powiedziec, ze pozdrawiam maszerujacych noca z pochodniami narodowo tzw. salutem rzymskim.

 • ~Paweł Mucha 2020-03-07 17:43:21

  Nie bedzie koleji w Jastrzebiu nie ma szans

 • ~Maroni Mw 2020-03-07 03:17:59

  -jastrzębskie urzędasy niedorajdy przez rok nie potrafią nic zrobic z wiaduktem na pilsudskiego a juz kombinują z koleją ktora wczesniej zlikwidowali ?

 • ~Capote 2020-03-06 17:32:46

  Przecież życie w tej upadającej osadzie górniczej , to jedna wielka droga krzyżowa .

 • ~seboc 2020-03-06 17:03:40

  Ciemnota i zabobon

 • ~seboc 2020-03-06 14:16:09

  Inna sprawa to pomysl "szprych", gdzie linie kolejowe spotykaja sie w jednym centralnym punkcje.
  To jest myslenie dosc prymitywne i zakorzenione w polowie XX w.
  Tak rozwiazano np. transport publiczny w Monachium. Wszystkie linie kolejowe i metra jada do centrum. Chcas przedostac sie z miejscowosci na wschod lub na poludnie od Monachium do pracy do firmy zlokalizowanej na polnocy (BMW) lub na polnocnym zachodzie (MAN), trzeba udac sie wpierw do centrum i tam przesiasc sie na inny pociag / metro.
  Z tym, ze na obrzezach mieszka coraz wiecej ludzi i centrum miasta (a wlasciwie jego podziemia) jest okrutnie zagrozone.
  Rozwiazaniam byloby cos takiego jak funkcjonuje w Singapurze: poza liniami krzyzujacymi sie w centrum, istnieje linia okrezna objezdzajaca cala aglomeracje. Dodatkowo geniusz transportu publicznego w Singapurze polega na tym, ze obojetnie w jaki autobus wsiadziesz, w koncu dojedziesz do stacji przesiadkowej (jest ich kilka), skad metrem / kolejka mozna trafic w inne miejsce.

 • ~maziizam 2020-03-06 13:55:21

  Widać, że brak wiedzy i rozsądku u władzy Jastrzębia.

  Moim zdaniem największym zagrożeniem jest to, że nie zajmuje się tym PLK, która ma dużo większe pojecie techniczne o szlakach kolejowych odpowiednich wymogach technicznych i ma stare pomysły na wydłużenie CMK z Zawiercia do Katowic i dalej w Kierunku Bogumina i Ostrawy, które były o niebo lepsze od dziecinnych kresek narysowanych na mapach bez pomysłu bez sprawdzenia gdzie idą.
  A prawdziwe zagrożenia to:
  1. Teren na którym wytyczono linie CPK jest obszarem silnych szkód górniczych IV i V kategorii z nieciągłościami z upadem średnim metr na rok na którym nie da się prowadzić kolei powyżej 20-50 km/h z ciągłym remontem, a i tak nie gwarantuje to braku ryzyka wykolejenia i tragedii. Jastrzębie Zdrój od północy przez wschód po południe z przystającymi miejscowościami np Pawłowice ma silne szkody górnicze przez wydobycie kopalń JSW Borynia-Zofiówka, Pniówek oraz Jastrzębie-Bzie z koncesjami do 2051 roku.

  2. Aby przeprowadzić te trasy wg założeń, będzie należało ograniczyć tam wydobycie węgla koksującego w kopalniach JSW Borynia-Zofiówka, Pniówek oraz Jastrzębie-Bzie poprzez wykonanie filaru ochronnego, który na głębokości około 1000 metrów będzie miał szerokość około kilometra co znacznie ograniczy zasoby kopalń utrudni wydobycie węgla itd.

  3. Poprowadzenie kolei CPK przez największe szkody górnicze doprowadzi do zrzucenia pełnych kosztów utrzymania tej linii na barki JSW, przez co możemy doprowadzić do likwidacji części kopalń JSW na terenie Jastrzębia co odbije się negatywnie na mieście i mieszkańcach regionu.

  Po likwidacji kopalń JSW w Jastrzębiu mieszkańcy może raz skorzystają z tej linii aby szybko opuścić to miasto na zawsze!

 • ~seboc 2020-03-06 13:01:41

  "poruszyła mieszkańców naszego regionu i wywołuje kontrowersje"

  Raczej budzi satyryczne uwagi. Taka kolej nigdy nie powstanie. Jest za droga w budowie eksploatacji i nie ma sensu. Kolej powinna byc jednym ze srodkow transportu publicznego, ktore wzajemnie powinny sie uzupelniac. Takie dziwo jak kompletny upadek innych mozliwosci transportu (marszrutki jak w Afryce) + wyizolowana, nie zatrzymujaca sie na przystankach, kolej wysokich predkosci do maista oddalonego o 50km, gdzie standart podrozy jest wysoki a bilet bardzo drogi, nie funkcjonuje nigdzie na swiecie.
  Na Slasku potrzebna jest szybka kolej miejska, tania i niezawodna.
  Pasazer kupilby bilet i podrozowalby czym sobie tam akurat chce i co jest skomunikowane.

 • ~montini 2020-03-04 10:03:13

  Szanowna Redakcjo
  Jak zostać Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi?
  Należy oddać co najmniej 6 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników (w przypadku kobiet jest to 5 litrów). To uprawnia to starania się o tytuł oraz odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. To prawda.
  Ale... W ten sposób wprowadzacie ludzi w błąd, gdy chodzi o kartę MZK dla HDK - Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Proszę pilnie sprostować podając poniższy tekst.
  O kartę MZK dla HDK-ZZN mogą ubiegać się krwiodawcy po oddaniu 20 litrów krwi pełnej dla mężczyzn i kobiet(3 litry osocza to 1 litr krwi pełnej, 2 donacje płytek to 1 litr krwi pełnej). Wnioski o przyznanie odznaczenia od Ministra Zdrowia wystawiają prezesi Klubu HDK PCK do RCKiK, które przesyła do NCK w Warszawie, które przesyła do Min. Zdrowia. Na uroczyste wręczenie odznaki ZZN czeka się minimum pół roku.
  Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem
  Ryszard Górski, prezes Miejskiego Klubu HDK PCK im. Henryka Sławika przy OR PCK w Jastrzębiu-Zdroju, tel. 508 482 270
  Liczę na podanie kontaktu mailowego i telefonu redakcji na mój mail
  montini@interia.pl

 • ~seboc 2020-03-03 16:32:17

  Mysle, ze zagrozenie wybudowaniem owych linii jest znikome a akcja informacyjna organizowana jest na potrzeby kampanii prezydenckiej i zaangazowal sie w akcje znany krasomowca i piewca sukcesow rzadu i partii.
  PiS buduje juz Kanal Slaski, czyli kanal Wisla-Odra. W styczniu br. mialo pojawic sie studium wykonalnosci. Jak dotad poza gadka od lat i straszeniem wywlaszczeniami nic sie nie stalo.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 326