zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tujastrzebie.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny jastrzębskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Ania Bezoka 2019-10-23 22:29:20

  Dlaczego zgroza?? Głosując na Grześka było to do przewidzenia ! Typ obiecał karetkę i karetki nie ma, pediatrę otwierał z uśmiechem i nagle lekarzy nie ma znając życie teraz otworzą w Cieszynie aby nie zerwali z nimi kontraktu, Piecha który zdobył dość sporo głosów w Jastrzębiu miał zamiar zlikwidować u nas szpital dziecięcy a ioim dla dzieci przenieść do Rybnika i takie tam poczytajcie zobaczcie na kogo głosujecie a następnie zapraszam do wyborów . Matusiak, Piecha,Obiegło który zlikwidował kolej a teraz wielce popiera odtworzenie linii powinni wylecieć z tego miasta.

 • ~seboc 2019-10-23 20:06:22

  Co się w tym mieście dzieje, to jest już zgroza.

 • ~Marta Kozłowska 2019-10-23 09:17:53

  Warto byłoby wspomnieć o tym, skąd była informacja. Sąsiad mający teleopiekę poinformował jastrzębskie Centrum Alarmowe Teleopieki, która poprosiła policję o interwencję. Także wszystko dobrze i szybko się skończyło dzięki szybkiej reakcji sąsiada i pań opiekunek z Centrum! Dobrze że mamy takie instytucje w Jastrzębiu i czuwają cały czas!

 • ~Marcin Tatarczyk 2019-10-21 19:11:14

  Aż dwa gramy OMG !!!! skandal ....10 lat to minimum :) .. F...k Hell co to za kraj jest żeby dzieciaki zamykać za owy wyczyn. Jak rząd miał rozsądne myślenie dał by grzywnę . Wiezienia nie były by pełne Podatnicy nie żywili by więźniów a tłuste ś...nie z rządu mieli by wiecej kasy by tuczyć się bardziej .

 • ~maziizam 2019-10-21 13:39:36

  Tu dla wszystkich dane GUS z 2016 roku z PIT z których jasno wynika gdzie jest największy ruch ludzi: z do Jastrzębia Zdroju według np powiatów:
  1. Wodzisław 2. Cieszyn 3. Rybnik 4 Pszczyna 5 Żory a Katowice na 6 miejscu.
  Gdzie trasą na Wodzisław łapiesz Rybnik i Katowice itd.

  https://stat.gov.pl/spisy-powszechne/nsp-2011/nsp-2011-wyniki/dojazdy-do-pracy-w-polsce-wyniki-nsp-2011,9,1.html?fbclid=IwAR1Gsz9nSIGar14oSBwGYtEoKNeRIR3ZcNRwpb0vzF3mGzn13KRLdpAcvxM

 • ~seboc 2019-10-18 20:54:51

  "zostaliśmy wyproszeni"

  Bo nikt nie chce zadnej kolei zbudowac. Jakby chcieli, to by juz budowali.

  W Monachium budowany jest drugu tunel pod miastem.
  To przeorganizuje kompletnie monachijski transport publiczny. Miasta odlegle stana sie czesia monachijskiej aglomeracji.
  Budowa skonczy sie za kilka lat, juz teraz znany jest rozklad jazdy przyszlych pociagow.

  W jastrzebiu nawet nie wiadomo, ktora z czterech opcji transportu kolejowego bedzie rozwazana do realizacji.

  To jest dramat. Miasto udaje, ze znajduje sie w Europie. od strony dzialalnosci utrwala jednak swoja mentalna lokalizacje w Afryce.

 • ~maziizam 2019-10-18 15:41:02

  TEK dowiedziało się o tym spotkaniu, na które nie zaproszono strony społecznej, władz Wodzisławia ani Cieszyna.

  Kiedy po godzinnej dyskusji dopuszczono nas do głosu:
  - zwróciliśmy uwagę, że dyskutują o możliwościach, zamiast spojrzeć na potrzeby, a te są takie, że mieszkańcy JZ muszą codziennie dojechać do szkoły i pracy, ta zaś często jest w sąsiednim mieście: Wodzisławiu, Cieszynie, Rybniku, Pszczynie, a najmniej z tego w Katowicach (dane GUS),

  - zarzuciliśmy UM, że ich projekty są wytyczone przez największe szkody górnicze (3-5 kat. szkód, czy to na Pawłowice czy na Żory, czy na Rybnik po linii JSK - teren wydobywczy od 2 do 5 kopalń); pytanie, czy ktoś z obecnych widział te miejsca na własne oczy, pozostało bez odpowiedzi,

  - zaznaczyliśmy, że prędkość, jaką da się tam uzyskać, to maks. 30-50 km/h pod warunkiem ciągłego usuwania skutków szkód górniczych, gdzie potrzebna będzie aut. kom. zast. lub dwa tory i praca na zmianę, jak robi to JSK ("tylko że ich na to stać, a czy stać będzie UM Jastrzębie?"),

  - podkreśliliśmy, że czas jazdy z JZ do Katowic przez Wodzisław będzie podobny (1h 15m), co trasami proponowanymi przez UM Jastrzębie, a będzie to podróż bez przesiadek, gdyż, jak zauważył dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu UMWŚ, węzeł katowicki jest przeciążony i nie da się wprowadzić kolejnych kursów w godzinach szczytu,

  - przypomnieliśmy, że w kierunku Wodzisławia prowadzą dwie byłe linie kolejowe pozostające we władaniu państwa (samorządu), łatwe w odtworzeniu i bez problemu szkód górniczych.

  Na koniec zapytaliśmy, dlaczego na spotkanie nie zaproszono władz Wodzisławia, skoro dyskusja dotyczyła obietnic z Kolei+, gdzie jasno stało o połączeniu Jastrzębia Zdroju z Wodzisławiem Śląskim, na co odpowiedziano nam, że to Jastrzębie będzie decydować kogo chce do kolei, a kogo nie i nic nam do tego. (nasza dygresja: to niech Jastrzębie samo sobie odbuduje kolej z podatków mieszkańców).

  Po tym, jak zaproponowaliśmy, żeby Jastrzębie skupiło się na zsynchronizowaniu autobusów w kierunku miejscowości, które kolei się nie pozbyły, zamiast topić pieniądze podatników w szkodach górniczych, zostaliśmy wyproszeni...

  https://drive.google.com/open?id=10zYiDjC3x-I3BHe_m3EoAddx0IHZ1WIl

  https://www.nowiny.pl/156459-kolejny-krok-jastrzebia-w-strone-kolei.html

  Wiec tak jak TEK pisze tylko opcja na Wodzisław czy to linia lk 159 lub lk875 - kierunek Zachodni Jastrzębia ma sens ewentualnie lk170 na Zebrzydowice(Cieszyn) - kierunek południowy inne odpadają.

 • ~Ania Bezoka 2019-10-17 20:37:18

  6 lat wcześnie pisali takie same bzdury

  https://www.tujastrzebie.pl/wiadomosci,radni-chca-by-pociagi-wrocily-do-jastrzebia-czy-ten-pomysl-jest-realny,wia5-3266-4592.html

  Proszę bardzo.

 • ~seboc 2019-10-17 14:17:44

  "pierwszym, niezbędnym i podstawowym krokiem związanym z przywróceniem połączenia kolejowego jest przygotowanie i opracowanie studium wykonalności "

  A co z tym opracowaniem za kilkadziesiat tysiecy, ktore gromko oklaskano, po czym ukryto w szafie, nie przekazujac nawet PKP?
  Opracowanie (rzetelne, jak zakladam) szacowalo koszt odbudowy kolei i budowe podziemnego dworca pod rondem na ponad 70 milionow.

 • ~Ber Mar 2019-10-17 08:14:19

  wyrazy współczucia dla najbliższych [*]
  najpierw sołtys Bzia teraz Moszczenicy

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna biec nitka kolei do Jastrzębia-Zdroju?
Oddanych głosów: 220