zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tujastrzebie.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny jastrzębskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Capote 2020-11-28 19:31:15

  Rozumiem , że ta młoda wolontariuszka te tipsy to ma z ekologicznego papieru nie z plastiku . typowa tipsiara

 • ~seboc 2020-11-27 18:40:18

  Do Jastrzebia dojechac i porusuac sie po nic najlatwiej jest autem terenowym.
  Niestety nie ma pociagow pokonujacych jastrzebskie przeszkody terenowe.
  To miasto przez gornictwo zostalo skazane na zaglade. Uslalono filar ochronny, ktory i tak naruzono. Poza filarem jest kompletna dewastacja z planowanym spadkiem kilkanascie to kilkunastu metrow.
  Na takim oszarze swoj dom wybudowal byly posel Motowidlo, wybudowal jako swiniarnie, bo teren zagrozony.
  Informacje o opadaniu terenu byly UM znana, byla tez oznaczona jako tajna. Czyli Urzad na te wszystkie syfy i dewastacje bezwarunkowo przystawal.

 • ~Piotr Tomasz Szereda 2020-11-27 10:40:13

  Wczoraj Pani Prezydent Anna Hetman wraz z wszystkimi Radnymi z Platformy Obywatelskiej oraz Wspólnoty Samorządowej dała kopniaka poniżej pasa wszystkim mieszkańcom naszego miasta, a zwłaszcza tym, którzy oczekiwali, aby Rada Miasta przyjęła 25 uchwał. Za każdym projektem uchwał stoją oczekiwania wielu obywateli, instytucji, organizacji oraz stowarzyszeń. W skład Rady Miasta wchodzi 23 Radnych w tym 9 radnych Koalicji Samorządowej i 3 Radnych Wspólnoty Samorządowej i jeden Radny niezależny oraz 10 Radnych z Prawa i Sprawiedliwości. Większość to koalicyjną posiada KS i WS 12 głosów. Nie obecnych było trzech radnych w tym też w tym po jednym z KS, WS i PIS, Pani miała większość, którą niespodziewanie utraciła ponieważ z Kolacji Radny musiał nagle opuścić obrady.
  Klub Prawa i Sprawiedliwości przygotował wniosek zgodnie z postulatami naszych mieszkańców, aby Jastrzębski Budżet Obywatelski był podzielony według parytetu 90% kwoty dla Sołectw i Zarządów Osiedli i 10 % na inwestycję miejską.
  Wyjście polityków z PO zablokowało przyjęcie wniosku PIS

 • ~Capote 2020-11-27 09:46:52

  W wymienionych gminach i miastach są podane inwestycja jakie mają być wykonane , a popatrzcie na to Woj. śląskie -enigmatyczne stwierdzenie ....uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie Jastrzębia Zdroju z Katowicami .... żadnych inwestycji .A może infrastruktura w Jastrzębiu już jest tylko coś przeoczyłem .A w Wodzisławiu .... to przeczytajcie .

 • ~dzejdzej2010 2020-11-26 13:58:36

  Wiadukt stracił na wysokości 10m a podnoszą go o 5 m więc dlaczego nie podniosą go o 10m ?!

 • ~seboc 2020-11-26 12:07:58

  Te szklane wiezowce to na Miodowej?
  A ten Maybach to czyj?

 • ~seboc 2020-11-26 10:36:26

  Czyli mieszkancy znow zaplaca rachunek JSW?
  Gowno w tym miescie powstaje dla ludzi, nie pojawia sie zaden inwestor, do tego pieniadze trzeba wydawac na naprawe szkod wyrzadzonych przez gornictwo.
  I nie sa to zadne szkody przypadkowe, tylko zamierzona dewastacja.

 • ~seboc 2020-11-24 21:57:54

  Jestcze cos dopisze.
  "Jastrzębie -Zdrój to miasto górnicze"

  Niestety. Miasta, ktore zapomnialy o gornictwie sie rozwijaja. W Jastrzebiu gowno sie rozwija. Nie mozna nic zbudowac dla ludzi, jak basenu, zagospodarowac centrum miasta, czy zainwestowac w nauke i szkolnictwo.
  Miasto pieniedzmi mieszkancow placi rachunki JSW. Od lat zamkniety jest wiadukt uszkodzony szkodami, bedzie zamnkniety jestcze dwa lata. W Bziu wiadukt remontuje miasto, choc znow szkod dokonalo gornictwo.
  W gornictwie co prawda wciaz pracuje wiecej ludzi niz w UM, ale chyba wicej niz w gornictwie, wiecej mieszkancow pracuje w przemysle samochodowym w Czechach.
  Kiedy, durna kobieto, wymalujesz im mural?
  Czy pani Prezydent w ogole widzi co sie dzieje?

 • ~seboc 2020-11-24 07:12:15

  Etos klasy robotniczej.
  Niech jeszcze flagi z sierpem i młotem wywiesi.

 • ~Tommy Sqpień 2020-11-23 12:23:27

  Art. 16 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta Dz.U. 2009 Nr 52, poz. 417 tj. Dz.U. z 2020 r. poz., 849 którego brzmienia jest następujące:
  [Prawo pacjenta do wyrażenia zgody na świadczenia]
  Pacjent ma prawo do wyrażenia zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych lub odmowy takiej zgody, po uzyskaniu informacji w zakresie określonym w art. 9 tj.: Informacji o stanie zdrowia pacjenta, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych i leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania, wynikach leczenia oraz rokowaniu, w zakresie udzielanych przez tę osobę świadczeń zdrowotnych oraz zgodnie z posiadanymi przez nią uprawnieniami.
  Stwierdzić jednoznacznie należy, iż zapowiedź masowego testowania obywateli na terenie kilku województw jest również sprzeczna z ustawą o zawodzie lekarza oraz Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka – jej art., 8 który posiada brzmienie:
  [Prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego]
  1. Każdy ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, swojego mieszkania i swojej korespondencji.
  2. Niedopuszczalna jest ingerencja władzy publicznej w korzystanie z tego prawa, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez ustawę i koniecznych w demokratycznym społeczeństwie z uwagi na bezpieczeństwo państwowe, bezpieczeństwo publiczne lub dobrobyt gospodarczy kraju, ochronę porządku i zapobieganie przestępstwom, ochronę zdrowia i moralności lub ochronę praw i wolności innych osób. oraz treścią art. 32 § 1 [Obowiązek uzyskania zgody pacjenta na badanie lub inne świadczenia zdrowotne] ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, który jednoznacznie wskazuje, iż lekarz może prowadzić badanie (…) po wyrażeniu zgody przez pacjenta.
  Zatem wniosek z tego jest jeden zapowiedź masowego testowania na wskazanych obszarach przez Rząd w dniu 21.11.2020 roku podczas konferencji testami antygenowymi jest niezgodny z prawem, ponieważ to my, jako pacjenci jesteśmy uprawnieni do wyrażenia zgody lub odmowy wykonania takiego zabiegu medycznego.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy zamierzasz zaszczepić się przeciwko COVID-19?
Oddanych głosów: 410