100 goli GieKSy. Wiemy kto poprowadzi zespół w nowym sezonie

2014-06-15, Autor: mkor
GKS 1926 Jastrzębie wygrał w ostatnim meczu sezonu 2013/2014 z Gwarkiem Ornontowice 2:1. Setnego gol jastrzębskiej drużyny w tegorocznych rozgrywkach ustrzelił Damian Tront. Ważna informacja płynie także z ławki trenerskiej mistrza IV ligi.

Przed meczem w Ornontowicach, Gwarek był 4. w tabeli i wydawał się być godnym rywalem dla zespołu prowadzonego przez Grzegorza Łukasika. Tym bardziej, że jastrzębianie musieli grać na wyjeździe.

Wynik spotkania już w 21. minucie otworzył jednak piłkarz GieKSy - Kamil Jadach. Na początku drugiej połowy jastrzębianie podwyższyli na 2:0 za sprawą Damiana Tronta. Nasz zespół tak celebrował setnego gola, ze ledwie minutę później stracił gola. Ale więcej bramek już nie padło i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:1.

Tym samym GKS Jastrzębie kończy sezon 2013/2014 nie tylko na pierwszym miejscu w grupie drugiej IV ligi i awansem do III ligi, ale również z imponującym dorobkiem stu goli strzelonych oraz osiemnastu straconych.

Bardziej od zwycięstwa w Ornontowicach, liczyły się jednak ostatnio negocjacje pomiędzy sztabem szkoleniowym, a zarządem klubu. Już wiemy, że w III lidze dalej zespół będzie prowadził Grzegorz Łukasik. Trenerem bramkarzy pozostanie też Robert Zapała, a Damian Zawierucha dalej będzie dbał o przygotowanie fizyczne drużyny.

Gwarek Ornontowice - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (0:1)
0:1 Kamil Jadach '21
0:2 Damian Tront '55
1:2 gospodarze '56
GKS Jastrzębie: Mateusz Deege - Tomasz Lorenc, Kamil Duda, Paweł Łupiński, Damian Zajączkowski - Adrian Kopacz, Damian Tront, Tomasz Musioł (80. Przemysław Błażejowski), Dawid Weis (65. Dominik Szczęch) - Kamil Jadach (70. Grzegorz Horubała), Wojciech Caniboł (85. Patryk Dudziński). Trener - Grzegorz Łukasik.