3 punkty na koncie, chodzi jednak o styl

2020-01-30, Autor: AB, materiały prasowe

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po dwóch porażkach z rzędu dopisali do swojego konta trzy punkty, jednak styl wygranej z Naprzodem Janów pozostawiał wiele do życzenia.

Wtorkowy pojedynek rozpoczął się zgoła sensacyjnie. W 12. minucie po ładnej kontrze goście objęli niespodziewane prowadzenie, gdy Marcin Wróbel wespół z Maksymem Kondraszowem zdołał pokonać Davida Marka.

Rezultat ten utrzymał się aż do 39. minuty, co zapewne jest jednym z najlepszych osiągnięć Naprzodu w całym sezonie. Wielka była w tym zasługa świetnie broniącego Samuela Bernarda, który w sumie wychwycił niemal pół setki strzałów jastrzębian.

Gospodarze zdołali wyrównać stan rywalizacji dopiero pod koniec drugiej odsłony, gdy po trwającym kilkanaście minut oblężeniu po uderzeniu Henricha Jabornika tor lotu krążka zmienił Artem Lossafov. Spotkanie zostało rozstrzygnięte w trzeciej odsłonie. Podopieczni Roberta Kalabera w ciągu nieco ponad trzech minut zdobyli trzy gole, wychodząc na prowadzenie 4:1 po golach Jesse Rohtli, Henricha Jabornika i Łukasza Nalewajki, przy czym to ostatnie trafienie o mały włos nie zakończyło się tragicznie... Nalewajka otrzymał bowiem potężny cios krążkiem w twarz po uderzeniu Marisa Jassa. Guma po tym rykoszecie znalazła drogę do siatki, ale nasz były kapitan musiał opuścić taflę. Jak mówił po meczu trener Kalaber, bardzo niewiele zabrakło, aby krążek trafił w oko...

Wynik ustalił na dwanaście sekund przed syreną Maciej Urbanowicz, oddalając ryzyko doprowadzenia przez Naprzód do remisu.

Już w piątek JKH GKS zagra "o sześć punktów" z Podhalem Nowy Targ.

28 stycznia 2020, Jastrzębie-Zdrój, 18:00

JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 5:3 (0:1, 1:0, 4:2)

5:3 Urbanowicz (Iossafov, Jabornik) 59:48

JKH GKS Jastrzębie: Marek - Auvinen, Jass, Urbanowicz, Wróbel, Wałęga - Jabornik, Kostek, Virtanen, Rohtla, Iossafov - Matusik, Radzieńciak, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Gimiński, Pelaczyk.

Naprzód Janów: Bernard - Sarna, Kosakowski, Wróbel, Kondraszow, Wąsiński - Stępień, Krokosz, Rybak, Pohl, Rybak - Piper, Skrodziuk, Kapłon.

Strzały: 54 - 15 / Kary: 6 - 10 / Widzów: 300.

Sędziowali: Paweł Meszyński, Mateusz Krzywda (główni) oraz Dawid Mazur, Piotr Matlakiewicz (liniowi).