zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

„Adamowicz” w jastrzębskiej galerii

2020-01-09, Autor: AB, materiały prasowe

14 stycznia mija rocznica zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Z tej okazji galeria „Ciasna” zaprasza na wystawę fotografii Bogdana Kizło „Adamowicz”.

Reklama

Autorem wystawy jest urodzony w 1957 roku Bogdan Kizło. Artysta ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, wydział fotografii artystycznej w Gdyni Orłowie. Przez 4 lata pracował  w PLSP jako nauczyciel fotografii. W roku 2015 wstąpił do Stowarzyszenia Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne, a w roku 2018 został wiceprezesem SPTF.

 - Moim nauczycielem i idolem był Roman Joachimowski, z którym później pracowałem, a inspiracją na przełomie lat 70 i 80-tych było dla mnie bardzo prężnie działające Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne. Od roku 2003 zacząłem na nowo odkrywać tajniki fotografii, w tym cyfrowej. Fotografuję to, co mnie otacza, a najchętniej wydarzenia polityczne - powiedział Bogdan Kizło.

Zdjęcia prezentowane na wystawie "Adamowicz" zostały zrobione w latach 2005-2018. Jak przyznaje autor, ich celem było obiektywne przedstawienie Prezydenta  Gdańska Pawła Adamowicza.

Wystawa będzie trwać od 15.01. do 7.02.2020.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 29

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Jacek Balcerzak 2020-01-09
  21:00:35

  29 4

  A czy pan fotograf, uwiecznił obiektywnie na swoich zdjęciach, pięć mieszkań św.patrona deweloperów + dwa ,,zapomniane oraz wyciągi z 36 kont bankowych ?

 • ~ 2020-01-09
  22:28:59

  27 3

  Wszystkim szczególnie tym z PO i PSLu którzy opłakują śmierć tego Jegomościa a który niewątp zginął tragicz i współ w cierpieniu jego rodzinie chciałbym przypomnieć ,że swego czasu PO i PSL także spowodowało , iż bardzo dużo osób obecnie w Polsce nie dożywa Waszego nowego wieku emerytalnego ukradzionego Im w 2008r z mocą na 1998r..wstecznie na siłę Ustawą POmostową .
  ......Czy pamiętacie o Nich jak o Adamowiczu? Ile to konduktów pogrzebowych Takich rodzin jak za Waszym kolegom z fachu POlitycznej mętności, odprowadza obecnie co miesiąc członków swoich rodzin czyli tak zmarłych ojców ,wujków ,braci -- na cmentarz w każdym miesiącu w Polsce!..Ilu to osób zatrudnianych w szkodliwych i nieb warunkach pracy za komuny z sobotami i świętami bez dni zamiennie wolnych --PO czyli Tusk czy Kosiniak z bandą nierobów życiowych - chcieli zmusić -zmuszali do 52 lat pracy (PiS 50 lat) -zatrudnianych często od 15r zycia:...Tusk powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-on zapewne nic nie umiał -to jej nie miał.! Stwierdził tez ,że jak "będą się sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS... podpuszczając niewątpliwie przestępczy także TK Rzeplinskiego, że wszystko jest OK, że wszystko jest "legalne" .. natomiast na odmianę ogłosili też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " taki etyczny-Tusk z POpaprańcami...!--ale reszta?... jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą,co jest na co dzień praktykowane obecnie —tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem „...Za Wami POdle PSLowskie grzyy idzie także śmierć lub cierpienie oraz krzywda Tych osób oraz Ich tragicznie osamotnionych rodzin . Wam nie w Sejmie a w Obozie Pracy jest miejsce...

 • ~ 2020-01-09
  22:58:46

  23 2

  ....Czy pamiętacie o Nich jak o Adamowiczu?-- Ile to konduktów pogrzebowych Takich rodzin jak za Waszym kolegom z fachu POlitycznej mętności, odprowadza obecnie co miesiąc członków swoich rodzin czyli tak zmarłych ojców ,wujków ,braci -- na cmentarz w każdym miesiącu w Polsce!..Ilu to osób zatrudnianych w szkodliwych i nieb warunkach pracy za komuny z sobotami i świętami bez dni zamiennie wolnych --PO czyli Tusk czy Kosiniak z bandą nierobów życiowych - chcieli zmusić -zmuszali do 52 lat pracy (PiS 50 lat) -zatrudnianych często od 15r zycia:...Tusk powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-on zapewne nic nie umiał -to jej nie miał.! Stwierdził tez ,że jak "będą się sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS... podpuszczając niewątpliwie przestępczy także TK Rzeplinskiego, że wszystko jest OK, że wszystko jest "legalne" .. natomiast na odmianę ogłosili też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " taki etyczny-Tusk z POpaprańcami...!--ale reszta?... jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą,co jest na co dzień praktykowane obecnie —tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem „...Za Wami POdle PSLowskie grzyy idzie także śmierć lub cierpienie oraz krzywda Tych osób oraz Ich tragicznie osamotnionych rodzin . Wam nie w Sejmie a w Obozie Pracy jest miejsce... abyście sami poczuli co Im uczyniliście

 • ~ 2020-01-11
  10:12:01

  16 2

  Czy człowiek zostaje świętym tylko dlatego iż umiera w świetle jupiterów. Pamiętamy jak Tusk cynicznie bez względu na staż pracy wyrzucił do kosza aż 3 mln podpisów o referendum w zakresie wieku emerytalnego a Kto Go popierał?Nawet Niemcy wprowadzili górna granice 40 lat stażu pracy. Iluż to zamęczonych i wycieńczonych warunkami i środowiskiem pracy oraz biedą życiową, po cichu o Których to Nikt nie chce teraz słyszeć a szczególnie nie przyznają sie do skrzywdzenie Ich polityczni sprawcy odchodzi co roku w cieniu niepamięci ogólnospołecznej.
  W ubiegłym roku z moich znajomych, aż troje nie dociągało do zasłużonego wypoczynku który juz dawno wypracowali, gdy bydlaki co do tego się przyczynili uważają się za lepszych od zabójcy Pana Adamowicza.

 • ~LucyNa47 2020-01-19
  16:04:08

  1 5

  Ludzie zmiencie leki, ta zawisc, nienawisc , zacieklosc , u niektorych wylewa sie w falach chejtu

 • ~ 2020-01-21
  20:34:24

  6 1

  Do ..LucyNo47 …. a jakie byś brała leki? gdyby Tobie właśnie te Liberalne" ……" ukradły dyktatem Balcerowicza wszystkie pieniądze równowartości wkładu na mieszkanie z Książ Mieszk powodując że mogłaś sobie za nie kupić tylko papierosy a następnie zadłużyły kredytem mieszkaniowym tak bardzo przez narzucone drakońskie oproc , iż większość współsąsiadów aż zwracała ponownie do Spółdzielni nowiutkie mieszkania na które wpłacili już wkład i spłacili częściowe kredyty(bez zwrotu tych sum) i kupował sobie inne używane na wolnym rynku bo tylko tak mogli w latach 90tych się oddłużyć (oddłużyła Ich później Blida) -a następnie gdyby Liberałowie ukradli Ci dwukrotnie wiek emerytalny próbując zmusić łącznie do 52 lat pracy nie patrząc na przepracowany już rodzaj pracy z sobotami i świętami.,pozbawiając przez to także dla twojej pracy odpowiedniej ochrony przedemerytalnej do Twojego rodzaju zatrudnienia biorąc pod uwagę ,że miałaś ponad 1000 dni (nie godzin) wykonanych w pracy ponadnormatywnie . Jakie byś brała tabletki? Łatwo Ci się mówi o przyczynach nienawiści , ale przeżyj sama to co te "ś...... " Liberalne nam zgotowały. A później zastanów się ilu przez nich uczciwie zatrudnianych ludzi nie dożywa nawet obecnego wieku emerytalnego. możesz Ich Liberałów kochać ,Twoja wola Ja dla nich widzę tylko jedno miejsce -Obóz Pracy !

 • ~ 2020-01-26
  10:43:33

  4 0

  Kolejne złodziejstwo PO""Platforma Obywatelska skonsumowała 160 mld zł z OFE. Wchłonęła środki do budżetu, jednocześnie tworząc sobie ekstraprzestrzeń budżetową." takie słowa w wywiadzie w najnowszym numerze "Do Rzeczy" wypowiada premier Mateusz Morawiecki. Słowa o "konsumpcji" pieniędzy z OFE są i tak delikatne, bo nieraz już ze strony przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy padały słowa o "kradzieży" tych pieniędzy.A co konkretnie stało się w 2014 r.? Rząd PO-PSL zdecydował o umorzeniu obligacji rządowych, które znajdowały się w portfelach OFE. Było tego ok. 153 mld zł. Obligacje to niejako pożyczka zaciągnięta przez państwo. Rząd Donalda Tuska zamiast ten dług spłacić (wykupując obligacje w terminie), postanowił sobie go ordynarnie wygumkować, poprawiając tym samym stan finansów państwa--Kiedy wreszczie Ich wsadzimy do Obozów Pracy -no kiedy!

 • ~ 2020-01-27
  07:27:21

  4 0

  I właśnie dlatego Tusk z mafią oszustów postanowił przelać wirtualnie te umorzone kwoty obligacji na konto ZUSu . W tym jednak rzecz ,ze za fikcyjnie przelanymi wpisami do ZUSu nie poszły konkretne pieniądze gdyż je roztrwonił jak opisuje Premier Morawiecki i wlaśnie dlatego aby zapchać ta faktycznie powstałą przez to dziurę w ZUSie podniósł dla wielu wiek emerytalny. Prawdą jest więc że nie dlatego iz ludzie mieli zyć dłużej w RP jako populacja ale dlatego że je Tusk roztrwonił i ukradl jak swoje." .i gitara miała grać" ,jak mówi stary Baca ,z tym że tak duzo ludzi miało przez to nie dożyc i nie dożywa wieku emerytalnego i dlatego WY POmyleńcy w niczym nie jesteście lepsi do mordercy Adamowicza.Gdyby PiS nie cofnął części tej reformy umierało by przed emeryturami jeszcze więcej osób. Zwyczajnie PO i PSL to osoby które doprowadziły do wielu krzywd.

 • ~ 2020-01-28
  14:39:29

  2 0

  Jak się okazuje członków PO pozostało juz tylko około 10000. Utopili pozostałych czy co? Proponuję jeszcze aktywnym odebrać mieszkania pozakładowe które nierzadko otrzymali za frajer lub zmusić do spłacania kredytów budowlanych dla 100% wartości wg sposobu liczenia Balcerowicza, odebrać emerytury aby mogli pracować do najpóźniejszego wieku emerytalnego .Natomiast stan Ich zdrowia? -a Kogo to będzie obchodziło.

 • ~ 2020-01-30
  08:51:02

  4 0

  Borys Budka,(ten udzielający wywiad bez spodni), protestował w Żorach o dostęp obywateli do Sądów i to po tym jak Tusk w sprawie wieku emerytalnego stwierdził" jak będziecie się sądzić o to, to podniesiemy koszty sądowe" - i to uczynił przez Borysa który był wówczas MS podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS--następnie podpuszczając niewątpliwie przestępczy także TK Rzeplinskiego, że wszystko jest OK, że wszystko jest "legalne"bo Państwo nie ma pieniędzy (które z NFI roztrwonił nikt inny jak Tusk. Zaksięgował je w ZUSie przez przelania gdyż ty pieniędzy juz nie miał a następnie aby to zatuszować chciał aby większość nie dożyła wieku emerytalnego.. Ludzie: 10 000 POtworów juz się w ogóle nie czuje co zrobiło. W czym wy jesteście lepsi od mordercy Adamowicza ? Niszczycie jak Targowica ten kraj ,ten Naród.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.