zamknij

Wiadomości

Awantura w autobusie. Kontrolerka powiedziała pasażerce, że ma zacząć się myć

2017-05-19, Autor: pww

Spore poruszenie w Internecie wzbudziło wczorajsze starcie kontrolerki biletów z Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju z jedną z pasażerek. Kontrolerka wyzwała starszą panią od śmierdzieli, a ta nie była jej dłużna. Zdarzenie zarejestrował jeden z mieszkańców. 

Reklama

Kontrolerka MZK weszła do autobusu i nakazała starszej pani, która nie pachniała świeżością opuszczenie pojazdu. Powoływała się na regulamin i zapowiedziała, że jeśli kobieta nie wyjdzie z autobusu, to ten dalej nie pojedzie. W odpowiedzi starsza kobieta wyzywała kontrolerkę. Wyszła dopiero wtedy, gdy kontrolerka zadzwoniła na policję z prośbą o interwencję.

O całej sprawie poinformował w portalu społecznościowym jeden z mieszkańców. – Kontrolerka weszła do autobusu i zaczęła na cały głos krzyczeć, że śmierdzi. Chodziła po autobusie i wąchała pasażerów. Następnie wyzywała starszą panią od brudasów. Było czuć nieprzyjemny zapach, ale słabo i z pewnością nie był to alkohol – pisze. – W MZK przed puszczeniem do pracy kontrolerów powinno się ich nauczyć kultury i nie dziwcie się, że pani wybuchnęła takim gniewem. Sam bym nie chciał być wyzywany na cały autobus od brudasów i śmierdzieli – dodaje.

Inernauci mają podzielone opinie. Jedni uważają, że kontrolerka zachowała się prawidłowo, a inni, że przesadziła i powinna okazać kobiecie więcej szacunku. - No wiecie coo ??? Jak ona tak mogła potraktować osobę, która ma bilet i do tego jest starszą osobą? Nie dziwię sie babci!!!! Sama bym ją wyzwala, bo też bym nie wytrzymała .... Ta kobieta nie powinna pracować w takiej instytucji, bo jak jej w autobusie śmierdzi, to sie do perfumerii miała przyjąć! – uważa jedna z mieszkanek.

- Ale że ten kanar to tak serio ? Starsza osoba nie będzie pachniała perfumem Gucci, a kanar powinien zamknąć się i sprawdzać bilety dalej, a nie robić aferę – dodaje inna.

O komentarz poprosiliśmy Rafała Jabłońskiego, pełnomocnika MZK ds. kontaktu z mediami. – Uważam, że kontrolerka zachowała się prawidłowo i skutecznie. Działała w interesie pasażerów. Została obrzucona wulgaryzmami, a i tak była bardzo opanowana – mówi.

A Waszym zdaniem kontrolerka zachowała się w odpowiedni sposób? Czekamy na opinie. 

Oceń publikację: + 1 + 44 - 1 - 139

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~szela 2017-05-19
  13:08:41

  33 14

  Ja tam kontrolerki bronię. Kurde, to normalne, że jak się idzie między ludzi, to normy społeczne wymagają, aby się swoją osobą nie zaburzało spokoju i komfortu innych. Mycie się to podstawa. Siedzisz w domu, twoja brocha, czy capisz. Ale wychodzisz - myj się. Trzeba to piętnować. Brawa dla kontrolerki

 • ~Tadeusz Maron 2017-05-19
  14:37:50

  10 0

  Zdania zawsze będą podzielone. Nie ma nagrania z dźwiękiem więc ustalenie realnych faktów jest mało prawdopodobne. Fakt, że kontrolerka jeśli już chciała zwracać uwagę to w miarę dyskretnie. Co do jakości zapachu pasażerów, cóż idzie lato i lepiej nie będzie. Pomyślałbym o umożliwieniu otwarcia okien w autobusach bo czasem jest to trudne. No i żeby niektórzy kierowcy nie spędzali trasy na rozmowie przez komórkę bo niestety to też się zdarza.

 • ~Tadeusz Maron 2017-05-19
  15:18:00

  8 4

  Jednak krązy filmik :) jak dla mnie wina po obu stronach. Brak taktu kontrolerki ale i ewidentny brak kultury z drugiej strony

 • ~Kasia Kasia Duda 2017-05-19
  16:09:36

  10 8

  Kontrolerka bohaterka filmiku do sympatycznych nie należy a jej mina kiedy nikogo nie złapie podczas kontroli BEZCENNA. A moze na każdym przystanku MZK postawi " wahacza" specjalistę żeby pani REWIZORKA nie byla narazona na nieprzyjemne zapachy

 • ~szela 2017-05-21
  08:09:31

  11 6

  Kontrolerka musi mieć jaja. Trudno, nie może to być ktoś, kto wymięka, jak czuje opór materii. Także ja ją bronię

 • ~MBR 2017-05-22
  10:43:29

  4 0

  Niestety, dziś awantura. Kiedyś byłaby tylko przychylna reakcja i szacunek dla osoby wykonującej pracę kontrolera. Oczekujemy standardów to też trzymajmy standard.

 • ~Tomasz Maron 2017-05-22
  13:30:23

  6 3

  Mam wrażenie że niektórzy uważają iż babcia "śmierdziała" starością i naftaliną a kanarka się czepia. Myślę, że był to gorszy zapach niż przepocona koszula w lato. Język starszej pani świadczy o niej i rodzi uzasadnione przypuszczenia, że była to osoba z tzw. marginesu. Nie dajmy się ponieść emocją, tylko dlatego że była to kobieta i do tego starsza a gdyby to był obszczany menel przed 40tką to każdy by przyznał rację zazwyczaj nie lubianej kontrolerce. Jeśli wzrok mnie nie mylił to rzeczoną staruszkę widziałem tego samego dnia pod Leclerkiem w towarzystwie lokalnych kloszardów.

 • ~Zbigniew Micherda 2017-05-23
  22:24:39

  5 2

  Tu pisze do Pana pełnomocnika MZK ds. kontaktu z mediami.
  uważa ze kontrolerka zachowała się dobrze. Jestem ciekawy co by zrobił gdyby tą babcia była jego mama.Niech mi na to odpowie.Co by zrobił.Bo nikt nie ma prawa poniżać człowieka, ta kontrolerka to zrobiła i ma ona sumienie.Niech sama się siebie spyta jaka ja jestem.Aby kogoś bronic to trza za niego być pewny.Uważam ze powinna ponieść konsekwencje.A kto starszej Pani zwróci teraz za bilet skoro nie pojechała do końca My podatnicy płacimy na was podatki wiec miejsce szacunek dla ludzi w autobusie..A w szczególności kontrolerzy.Bo gdybym ja tam był to bym ta starsza Panią bronił.Przed takim zachowaniem kontrolerów.

 • ~Edyta Bozena Malik 2017-05-24
  10:23:25

  3 1

  Każdy znas powinnien się myć ,tym bardziej jak jedziemy w zatłoczonych autobusach przy wysokich temperaturach dlaczego osoba umyta która też ma bilet ma męczyć się cała drogę,Pani kontroler mogła zrobić to delikatniej ale starsza Pani też nie zalowala słów

 • ~Rafał Jabłoński 2017-05-24
  12:44:58

  3 0

  Do Zbigniew Micherda
  Zgadzam się z panem, że nikt nie ma prawa poniżać drugiej osoby. Mówiąc o tym, że kontrolerka zachowała się poprawnie miałem na myśli formalną możliwość wyproszenia pasażera z autobusu mimo posiadania biletu. Przewiduje to paragraf 5 "Zasad porządkowych", które obowiązują w MZK i są umieszczone w każdym autobusie. Mowa jest o pasażerach pod wpływem alkoholu, niebezpiecznych i uciążliwych. Co do zachowania kontrolerki - uważam, że uwagi dotyczące nieprzyjemnego zapachu mogły być przekazane dyskretniej.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.