W Jastrzębiu-Zdroju powstanie nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Rondo pojawi się na skrzyżowaniu ul. Młyńskiej, Podhalańskiej i Zielonej. W ramach prac przebudowana zostanie także ulica Młyńska. Inwestycja pochłonie prawie 9 milionów złotych.
Już niebawem ruszy kolejna inwestycja związana z remontem drogi w Jastrzębiu-Zdroju. Na skrzyżowaniu ulic Podhalańskiej, Młyńskiej oraz Zielonej powstanie rondo. Na wniosek mieszkańców przebudowane zostaną także 282 metry ulicy Młyńskiej, z czego jej 100 metrów zyska całkowicie nowy przebieg.
Obecny przebieg ulicy Młyńskiej trudno uznać za bezpieczny - to wąska droga, przebiegająca w gardle jaru. Dodatkowym problemem jest ograniczona widoczność i ukształtowanie samej drogi, utrudniające włączenie się do ruchu przy wjeździe na Podhalańskiej. Dotychczasowe skrzyżowanie, z przesuniętymi wlotami, nie pozwalało na swobodny wyjazd zarówno z ulicy Młyńskiej, jak i Zielonej. Wraz z budową ronda, ten problem zostanie rozwiązany - tłumaczy Jarosław Piechaczek, naczelnik wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.
Ulica Podhalańska zostanie połączona z Młyńską w nowym miejscu. Przesunięcie będzie wymagać wybudowania przepustu na Gmyrdku. W ramach inwestycji przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Niektóre drzewa w rejonie nowego ronda będą musiały zostać wycięte przed rozpoczęciem prac.
Ulica Młyńska prowadzi do terenów, gdzie dynamicznie rozwija się zabudowa jednorodzinna. Powoduje to nieustanny wzrost ruchu samochodowego w tej okolicy. Mieszkańcy już teraz skarżą się na trudności w poruszaniu się w tym rejonie, a spodziewamy się, że samochodów będzie tam coraz więcej - dodaje Jarosław Piechaczek.
Inwestycja pochłonie prawie 9 milionów złotych. Z budżetu miasta zostanie przeznaczone na nią tylko 435 tysięcy, natomiast pozostała kwota 8 268 149 złotych pochodzi z dofinansowania w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Roboty budowlane będą prowadzone zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, który przewiduje zachowanie ciągłości ruchu wzdłuż ul. Podhalańskiej. Na bieżąco będziemy przekazywać jakiekolwiek informacje w sprawie organizacji ruchu.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Prezes i wiceprezes sądu w Jastrzębiu zawieszeni. Trwa procedura ich odwołania ze stanowisk
9605Wycięto stare, posadzono nowe. Odtworzono aleję lipową w Parku Zdrojowym
7445Sławomir Mentzen odwiedzi Jastrzębie. Wizytę zaplanowano na koniec kampanii
4371Tragedia w Jastrzębiu. Ciało poszukiwanego 37-latka znalezione na brzegu Szotkówki
3753"Pseudograficiarz" na Jarze Południowym. Zdewastował elementy przestrzeni miejskiej
2520Prezes i wiceprezes sądu w Jastrzębiu zawieszeni. Trwa procedura ich odwołania ze stanowisk
+36 / -12Stało się! W Jastrzębiu powstanie długo wyczekiwany aquapark. Zobaczcie wizualizację!
+46 / -35Przewodniczący Rady Miasta złożył rezygnację
+12 / -1Obywatele Czech, sprawcy kradzieży zatrzymani. Mieli narkotyki, kierujący pod ich wpływem!
+9 / -0Miliony złotych dla jastrzębskiego szpitala w ramach KPO. Na co zostaną przeznaczone środki?
+9 / -1Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Rrobertos 2022-07-19
11:32:23
Bardzo dobry pomysł. Oby więcej takich dobrych inwestycji :)
~annan 2022-07-19
11:34:05
Rondo zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku. Naprawdę świetna sprawa!
~Mieszkanka ruptawy 2022-08-28
19:00:26
Malowniczy wąwóz, który od wielu lat stanowił naturalną „bramę” prowadzącą do Ruptawy i Zamłynia, miejsce ikoniczne, które powinno być chronione ze względów krajobrazowych, za kilka dni zniknie. Wycięto już mnóstwo wiekowych drzew, a kolejne czekają na swoją kolej. W wyniku budowy ronda zniknie również dawniej piękne miejsce, teren podmokły nad potokiem Gmyrek, obecnie przypominający cmentarzysko drzew. Zapewne wszystko zostanie wyrównane, zalane asfaltem, a miejsca dawniej wyjątkowe, o wielkiej wartości przyrodniczej i krajobrazowej staną się kolejnymi anonimowymi przestrzeniami przydrożnymi. Mimo, że tyle się mówi o suszy i potrzebie ekologicznego gospodarowania przestrzenią. Z punktu widzenia ochrony krajobrazu takie działanie jest barbarzyństwem. Natomiast jeśli chodzi o finansowy wkład miasta, wydaje się, że inwestycja miasta szybko się zwróci, przy odbywającej się na dniach sprzedaży działek budowlanych w pobliżu przyszłego ronda.