Beniaminek bez szans w starciu z Jastrzębskim

2014-10-23, Autor: mkor, źródło: JW
Jastrzębski Węgiel pokonał za trzy punkty 3:1 beniaminka Plus Ligi MKS Banimex Będzin. Drużyna Roberto Piazzy jest na 6. miejscu w tabeli.

Po dwóch meczach bez zwycięstwa, tego dnia w Jastrzębiu nikt nie brał pod uwagę innego scenariusza jak pewne zwycięstwo. I faktycznie już po kilku minutach Jastrzębski objął prowadzenie 5:1, przez niemal cały mecz dyktując warunki gry.

Jedynie w trzecim secie, przy prowadzeniu gospodarzy 2:0 w setach, będzinianie zdołali nawiązać równorzędną walkę. Po raz pierwszy wyszli w tym meczu na prowadzenie i wygrali seta do 23. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy Piazzy i Jastrzębski wygrał 3:1.

W sobotę do Jastrzębia przyjadą gracze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu o 18:00.

MVP meczu: Michal Masny.

Jastrzębski Węgiel - MKS Banimex Będzin 3:1 (25:18, 25:12, 23:25, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Filippov, Malinowski, Popiwczak MKS Banimex Będzin: Kowalski, Hebda, Pawliński, Gaca, Hunek, Tomczyk, Milczarek (libero) oraz Oczko, Sarnecki, Żuk