Bieg na orientację: sukces Borgiela, ale nie tylko on z medalem

2013-10-16, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
Kinga Harasymiuk, Jarek Borgiel i Marcin Pasek reprezentowali Jastrzębie podczas mistrzostw Polski w biegu na orientację. Zawody miały miejsce w Pruchniku na Podkarpaciu.

Bieg nocny i sztafetowy nie przyniosły większych osiągnięć drużynie reprezentującej jastrzębską ZSZ-Jedynkę . Inaczej było podczas niedzielnego klasyku, w którym sukces odniósł Jarek Borgiel.Borgiel udowodnił, że znajduje się w wysokiej dyspozycji. Pokonał blisko trzydziestu zawodników i sięgnął po brązowy medal w kategorii wiekowej M16.

W tym samym czasie w opolskich Zdzieszowicach miały miejsce zawody Grand Prix Lotna, będące równocześnie ostatnią szansą na zdobycie punktów w generalnej klasyfikacji Euroregionalnej Ligi Bno.

W tych zawodach wzięło udział 11 zawodników UKS ZSZ-Jedynki, a dwóch z nich wywalczyło złoto. Bezkonkurencyjni w swoich kategorii byli Rafał Mastela (M35) i Anna Kołeczko (K35). Po srebro sięgnęła Justyna Mastela (K35), zaś Julia Papszkun (K10) i Krzysztof Masny (M35) zdobyli brązowe medale.

Niewiele do podium zabrakło również Krystynie Mastela, a także Bartoszowi, Błażejowi i Łukaszowi Kołeczko. Każdy z tej czwórki uplasował się na 4. miejscu w swojej kategorii.

Natomiast najmłodsi reprezentanci Jastrzębia - Hania MastelaMax Kołeczko mogą pochwalić się ukończeniem biegu nocnego, czyli tego, który przysparza zawodnikom najwięcej satysfakcji - z latarką na czole.