BL: jastrzębskie OBI objęło prowadzenie

2011-06-16, Autor: Marcin Maguda - HLB
Wydarzeniem VI kolejki spotkań I edycji Business League był pojedynek na szczycie pomiędzy zespołami Lubar & DomBud, a drużyną OBI Jastrzębie Zdrój.

Pierwsza część meczu Lubaru z OBI należała do jastrzębian, którzy za sprawą bramki Marka Krótkiego objęli prowadzenie. Po przerwie drużyna z Jastrzębia Zdroju nie zwalniała tempa, narzuciła swój styl gry i po paru minutach drugiej części spotkania było już 4:0. Drużyna Lubar & DomBud, która do meczu przystąpiła w osłabionym składzie w końcówce spotkania rzuciła się do ataku, czego efektem były dwa trafienia Mateusza Dybasia. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem drużyny OBI Jastrzębie Zdrój 4:2 i tym samym na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek drużyna z Jastrzębia Zdroju objęła prowadzenie w tabeli Business League.

Coraz śmielej w rozgrywkach radzi sobie drużyna MARAT & Real, która odprawiła z kwitkiem OBI Rybnik aż 6:0. Od samego początku pojedynku drużyna MARAT & Real przystąpiła do ataku, czego efektem było dwubramkowe prowadzenie w pierwszej część gry. Druga część pojedynku to konsekwentna, a przede wszystkim zespołowa gra zawodników Marat & Real, którzy powiększyli swoją zdobycz bramkową łącznie do sześciu trafień. Wysoką formę tego dnia zaprezentował duet Dudek – Kuczera, który łącznie zdobył aż cztery bramki.

Na trzecim miejscu w tabeli umocniła swoją pozycję ekipa ZZRG KWK Jankowice, która pokonała drużynę BP & TNT 5:2. Pierwsza część gry była wyrównanym widowiskiem, w którym oba zespoły skutecznie chroniły dostępu do własnej bramki. Pierwszą bramkę w meczu zobaczyliśmy dopiero w ostatniej minucie pierwszej części gry, a szczęśliwym strzelcem okazał się Robert Żyradzki, który z zimną krwią zakończył akcję zespołową drużyny ratowników. W drugiej połowie pojedynku drużyna ZZRG KWK Jankowice narzuciła swój styl gry, czterokrotnie pokonała bramkarza BP  & TNT Piotra Szmida i tym samym zainkasowała kolejne trzy punkty.

Wciąż bez punktu w rozgrywkach jest zespół Praktiker & Rak and Roll, który tym razem uległ drużynie EPE Rybnik 6:2. Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco dla drużyny Praktiker & Rak and Roll, gdyż w drugiej minucie meczu bramkę zdobył Paweł Buszka. Kilka minut później Maciej Pietrzak zdobył wyrównującą bramkę i do przerwy był remis 1:1. Po przerwie świetnie przygotowana fizycznie do meczu drużyna EPE Rybnik pięciokrotnie znalazła drogę do bramki i ostatecznie trzy punkty zawędrowały na konto Artura Weinera i spółki.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.