Bój JKH z Cracovią. Zadecydowała dogrywka

2014-02-14, Autor: mkor, źródło: jkh
JKH GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Comarch Cracovią 4:5. Decydujący o o rozstrzygnięciu spotkania gol padł dopiero w dogrywce. Porażka w dodatkowym czasie gry sprawia, że nasz zespół utrzymał 3. miejsce w tabeli.

Wciąż bez Leszka Laszkiewicza muszą sobie radzić nasi zawodnicy. Choć ostatnio zdobywali sporo punków, dzisiaj nie byli w stanie wywieźć z Krakowa zwycięstwa. Jastrzębianie mecz rozpoczęli znakomicie. Jeszcze w pierwszej tercji wynik spotkania otworzył Grzegorz Pasiut. Prowadzenia nasz zespół długo jednak nie utrzymał.

W drugiej odsłonie krążek do bramki Cracovii wpakował Maciej Urbanowicz. Odrobny skapitulował jednak dwukrotnie.

Pełna emocji była trzecia tercja, w której gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem nasi zawodnicy potrafili wyrównać. najpierw zrobił to Pasiut, a potem - na 9 sekund przed końcem - Damian Kapica

Remis zwiastował dogrywkę. W niej lepsi okazali się gracze Cracovii, którzy po golu Arona Chmielewskiego w 62. minucie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Porażka w dogrywce sprawia jednak, że nasz zespół przywiózł z Krakowa 1 punkt. A to, przy lepszym bezpośrednim bilansie (JKH - 10 pkt., Cracovia - 8 pkt.) sytuuje drużynę Mojmira Trliczika wyżej od Cracovii. Podium udało się więc utrzymać.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 5:4 d. (0:1, 2:1, 2:2, 1:0)
0:1 (10:41) Grzegorz Pasiut - Mateusz Bryk
1:1 (23:16) Adam Rehak - Daniel Laszkiewicz
1:2 (32:56) Maciej Urbanowicz
2:2 (37:22) Adam Rehak - Michal Żwatora
3:2 (41:48) Damian Słaboń - Aron Chmielewski (5/4)
3:3 (49:14) Grzegorz Pasiut - Maciej Urbanowicz, Mateusz Bryk
4:3 (58:03) Aron Chmielewski - Sebastian Kowalówka