Bolesna porażka GKS-u Jastrzębie z Sandecją

2021-09-13, Autor: AM

GKS Jastrzębie przegrał 0:3 na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz w 8. kolejce Fortuna 1 ligi.

Od początku spotkania nieznaczną przewagę osiągnęli przyjezdni, ale w pierwszym kwadransie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Reclafa. W 17. minucie blisko oddania celnego strzału z narożnika pola karnego był Słaby, który minimalnie się pomylił, ale dwie minuty później dał swojemu zespołowi prowadzenie, umieszczając piłkę w bramce uderzeniem głową z kilku metrów. Cztery minuty później z około 30 metrów niecelnie uderzał Słodowy i była to niestety jedna z niewielu sytuacji, która zakończyła się naszym strzałem. W 31. minucie mogło być 2:0 dla gości, lecz po uderzeniu Sovsicia uratował nas słupek, a w samej końcówce pierwszej połowy dobrze interweniował Reclaf po strzale z 25 metrów Falla. Wcześniej przez kilka minut gra toczyła się głównie na połowie przyjezdnych, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe.

W drugiej połowie na groźną sytuację musieliśmy czekać do 58. minuty, kiedy to po ładnej akcji Sandecji uderzał Chmiel, a dobrze w naszej bramce spisał się Reclaf. Goście, mając korzystny wynik, dobrze się bronili i nie dopuszczali naszego zespołu pod swoją bramkę. Osiągnęliśmy dużą w posiadaniu piłki, ale nasze ataki przypominały bicie głową w mur. W ostatnich kilkunastu minutach goście zdobyli jeszcze dwa gole. Najpierw w 77. minucie z powietrza precyzyjnie przymierzył Walski i mimo że Reclaf miał piłkę na rękach, ta wpadła do siatki, a siedem minut później skutecznie futbolówkę z bliska dobijał Szczepanek, ustalając wynik spotkania na 3:0 i pieczętując zasłużone zwycięstwo Sandecji.

11 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 0:3 (0:1)
0:1 - Kamil Słaby 19’
0:2 - Michał Walski 77’
0:3 - Błażej Szczepanek 84’

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf - 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys, 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński, 16. Dominik Kulawiak (84, 4. Szymon Zalewski), 17. Dawid Witkowski (46, 19. Łukasz Gajda), 21. Adrian Balboa (55, 20. Daniel Feruga), 23. Konrad Handzlik, 77. Remigiusz Borkała, 99. Daniel Rumin.

Sandecja Nowy Sącz: 31. Dawid Pietrzkiewicz (k) - 6. Elhadji Fall (80, 28. Michal Piter-Bućko), 10. Damir Sovsic, 16. Michał Walski, 18. Svetoslav Dikov (76, 30. Dawid Wolny), 21. Sebastian Rudol, 23. Jakub Zych (67, 9. Błażej Szczepanek), 24. Kamil Słaby, 27. Damian Chmiel (67, 7. Robert Janicki), 77. Rafał Kobryń, 90. Tomasz Boczek.

Sędzia: Wojciech Krztoń
Żółte kartki: Chmiel, Zych, Fall, Wolny (Sandecja)