Bolesna porażka siatkarek w Łodzi

2015-02-07, Autor: mkor, źródło: ŁKS

KS Jastrzębie-Borynia przegrało środowe spotkanie z ŁKS Commercecon Łódź. Podopieczne Jarosława Bodysa były bezradne wobec zajmujących już trzecią lokatę w tabeli łodzianek.

Pierwsza partia już od początku nie układała się zbyt dobrze dla przyjezdnych. Na udaną końcówce nadzieję dały Judyta GawlakAgnieszka Starzyk-Bonach, jednakże decydująca była piłka setowa Klaudii Gajewskiej, która nie pomyliła się i dała zwycięstwo w pierwszym secie gospodyniom.

Po krótkiej przerwie jastrzębianki wróciły do gry. Tym razem nie do powstrzymania była pani kapitan, a kropkę nad ‘i’ w końcówce postawiła Izabela Soja.

Łodzianki w trzecim secie pokazały swoją wyższość nad drużyną Jarosława Bodysa. Świetna gra Agnieszki Wołoszyn sprawiła, że czwarty set wydawał się być kluczowy dla końcowego rezultatu.

I nie było inaczej. Gospodynie zademonstrowały pokaz swoich umiejętności i były bezlitosne wobec jastrzębianek, u których zwłaszcza w czwartej odsłonie gry było widać zmęczenie. W międzyczasie kontuzji doznała Joanna Nickowska, a czwarty set ostatecznie zakończył się wynikiem 25:9 i jednocześnie bolesną porażką KS Jastrzębie-Borynia.

ŁKS Commercecon Łódź – KS Jastrzębie-Borynia 3:1 (25:21, 17:25, 25:18, 25:9)

ŁKS: Ślęzak (2), Wasiak (1), Jaszewska (16), Wołoszyn (16), Gajewska (16), Filip (3), Szyjka (libero) oraz Suwińska (6) i Kucharczyk (7)

Jastrzębie-Borynia: Starzyk-Bonach (17), Jędrysik (10), Mitręga (11), Soja (2), Osuchowska (3), Gawlak (9), Nickowska (libero) oraz Wardęga (1) i Bodys (libero)