Business League: OBI na remis

2011-06-03, Autor: Marcin Maguda - HLB
Ekipa OBI Jastrzębie Zdrój nie wykorzystała potknięcia drużyny Lubar & DomBud.

Wydarzeniem V kolejki Business League było spotkanie Lubar & DomBud z drużyną OBI Rybnik, które zakończyło się niespodziewanym remisem 1:1. Bramki w tym pojedynku padły dopiero w drugiej części gry. Najpierw Sebastian Auguścik skutecznie wykończył akcję swojego zespołu, a na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę na wagę jednego punktu dla OBI Rybnik zdobył Michał Słowik. Mimo, iż obydwa zespoły miały jeszcze dogodne sytuacje w ostatniej minucie meczu, spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

Potknięcia drużyny Lubar & DomBud nie wykorzystała ekipa OBI Jastrzębie Zdrój, która po emocjonującym pojedynku zremisowała z MARAT & Real 3:3. Drużyna z Jastrzębia Zdroju pierwszą część meczu zakończyła jedno bramkowym prowadzeniem. W drugiej części meczu ambitnie grająca drużyna Marat & Real tuż przed zakończeniem spotkania dopięła swego i zdobyła wyrównującą bramkę. Swój wielki występ zanotował napastnik Marat & Real Marcin Kuczera, który zdobył wszystkie – trzy – bramki dla swojego zespołu.

Wiele emocji dostarczył pojedynek ZZRG KWK Jankowice z drużyną EPE Rybnik. Mecz rozpoczął się od bramki Piotra Bębenek dla drużyny EPE Rybnik. Odpowiedź ratowników była natychmiastowa, w ciągu pięciu minut zawodnicy ZZRG KWK Jankowice trzykrotnie pokonali bramkarza EPE Rybnik i z dwubramkową zaliczką schodzili do szatni. Po przerwie drużyna EPE Rybnik zdobyła kontaktową bramkę, ale mimo wielkiego wysiłku do ostatnich sekund meczu trzy punkty zawędrowały do drużyny ZZRG KWK Jankowice, która zwyciężyła mecz 3:2.

W ostatnim pojedynku V kolejki Business League festiwal strzelecki zafundowali sobie zawodnicy BP & TNT, którzy rozgromili Praktiker & Rak and Roll 7:1. Spotkanie było zacięte tylko w pierwszej części gry, którą zawodnicy Praktiker & Rak and Roll przegrali 2:0. Druga część meczu to znakomita gra drużyny BP & TNT, a w szczególności Szymona Węgrzyka, który aż pięciokrotnie znalazł drogę do bramki przeciwnika i z siedmioma trafieniami zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji na „Najlepszego Strzelca Business League”.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.