Cenny punkt zdobyty w hali mistrza Polski

2016-10-31, Autor:

Drużyna Jastrzębskiego Węgla poległa w Kędzierzynie-Koźlu 2:3 tym samym zdobywając 1 punkt.

Pierwszy set sobotniego spotkania nie rozpoczął się za dobrze dla jastrzębskiej ekipy. Po dobrych serwisach zawodników ZAKSY, odskoczyli oni na 4 punkty a w dalszym etapie partii wynik brzmiał nawet 15:8 na korzyść kędzierzynian. Pod koniec seta jastrzębianie zdobyli kilka punktów w jednej serii, ale to nie wystarczyło na wypracowaną wcześniej przez gospodarzy przewagę. Drugi set to całkowita odmiana obrazu gry. Większość czasu gra toczyła się punkt za punkt, a w końcówce partii na prowadzenie wyszli siatkarze Jastrzębskiego Węgla głównie dzięki dobrzej grze Grzegorza KosokaMacieja Muzaja.

Trzecia odsłona meczu wyglądała bardzo podobnie do pierwszej, początkowo gra toczyła się punkt za punkt, a z czasem wysokie prowadzenie uzyskali gospodarze wygrywając ostatecznie 25-16. Czwarty set to ciekawa walka o każdy punkt, drużyny zmieniały się na prowadzeniu, niwelując w krótkim czasie 2-3 punktowe różnice. Końcowy etap tej partii to wymiana ciosów zakończona skutecznie dla naszej ekipy, zwycięstwem 27-25.

Tie-break nie mógł rozpocząć się lepiej dla drużyny z Górnego Śląska. Na samym początku dzięki dobrej grze i świetnym serwisom Salvadora Olivy odskoczyliśmy na 2-3 punkty i taki stan utrzymywał się praktycznie aż do końcówki meczu. W sumie jastrzębianie mieli 6 piłek meczowych ale nie potrafili ich wykorzystać i ostatecznie przegrali seta 20-22 a cały mecz 2:3.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:21, 20:25, 25:16, 25:27, 22:20)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Zatorski (libero) oraz Bociek.

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Boruch, Oliva, Touzinsky, Popiwczak (libero) oraz De Rocco, Ernastowicz, Bachmatiuk.