zamknij

Wiadomości

„Ciemność widzę”, będą mogli powiedzieć jastrzębianie po północy

2020-05-11, Autor: AB, materiał prasowy

Jastrzębie-Zdrój, jak i inne samorządy, szuka oszczędności, rekompensujących niższe, z uwagi na epidemię, wpływy do budżetu. Jedną z ich form jest czasowe wyłączenie latarni ulicznych w nocy.

Reklama

Pandemia koronawirusa to wielkie wyzwanie nie tylko dla mieszkańców i przedsiębiorców, ale również dla finansów publicznych.

W kwietniu dochody miasta spadły o 40% w porównaniu do roku ubiegłego. Nie dziwi więc fakt, że miasto zaciska pasa i szuka oszczędności. Jedną z jego form jest częściowe wyłączenie oświetlenia ulicznego.

- Obecnie trwa proces przeprogramowywania 238 szaf oświetlenia ulicznego. Docelowo lampy będą gasły o północy na terenie całego miasta. Z naszych obserwacji wynika, że wtedy na drogach i chodnikach jest znacznie mniej pieszych i pojazdów i nie będzie miał wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców. Taki zabieg da miastu oszczędności rzędu ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie - mówi Izabela Grela Naczelnik Wydział Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej jastrzębskiego magistratu.

Dodajmy, że na wyłączanie oświetlenia ulicznego nocą już wcześniej zdecydowały się niektóre miasta np. Kraków, Ruda Śląska. 

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 25

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~seboc 2020-05-11 19:38:28

  Ale na sobie nie oszczedzaja.

  https://bip.jastrzebie.pl/przetarg/61720/przebudowa-i-termomodernizacja-budynku-przy-ul-wroclawskiej-2-w-jastrzebiu-zdroju

  To paranoja jakas. UM z 1600 (w nowym budynku zmiesci sie ich co najmniej setka), zanosi sie na to, bedzie najwiekszym pracodawca w miescie.
  Czy oni nie wiedza, ze to mieszkancy ich utrzymuja?

  9 1
 • ~Palka0601 2020-05-11 23:39:06

  Szkoda tylko, że to światło świeci na odwrót.... Od tygodnia oświetlenie głównych ulic następuje dopiero około godziny 22.

  5 2
 • ~Capote 2020-05-12 07:35:42

  A ja w temacie koszenia trawy , przypominam że trawę kosi się kosiarką a nie podkaszarką goli się do gołej ziemi .Ciekawe czy przed swoim domem też golą trawniki na łyso .A co do oświetlenia to najważniejsze że tablice na pustych przystankach świecą się całą dobę .Hetman coś ty zrobiła z tą osadą .

  8 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.