Cracovia i Zagłębie na początek roku

2012-01-04, Autor: Mateusz Matkowski
Hokeiści po miesięcznej przerwie wracają na ligowe parkiety aby rozpocząć finałowy etap zmagań w rundzie zasadniczej. Do końca rozgrywek pozostało 16 kolejek, a kandydatów do zajęcia pierwszych czterech miejsc pięciu. Jedna z drużyn będzie musiała obejść się smakiem.

Przerwa w rozgrywkach była spowodowana występami Reprezentacji na turnieju w Rumunii oraz przerwą na turniej finałowy Pucharu Polski. W Sanoku grali także hokeiści JKH GKS, lecz bez większych sukcesów. W półfinale ulegli Unii Oświęcim 1:4 i pożegnali się z turniejem. Zwyciężyli gospodarze Ciarko BPS, którzy także pewnie prowadzą w ligowej tabeli.

Na początek jastrzębianie udadzą się do Krakowa na mecz z Cracovią. Oba zespoły dzieli zaledwie jeden punkt w ligowej tabeli tak więc śmiało można powiedzieć, że w piątkowym pojedynku na szali będzie "sześć" punktów. Cracovia podobnie jak GKS zagrała w sanockim turnieju i podobnie skończyła, ulegając w półfinale gospodarzom 1:3. Oba zespoły potrzebują punktów aby nie stracić dystansu do Sanoka i odskoczyć Tychom bądź Unii na kilka oczek.

W niedzielę kibice GKS-u na własne oczy będą mogli zobaczyć swoich ulubieńców w akcji. Na Jastor przyjedzie ekipa Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni Krzysztofa Podsiadło jako jedyna drużyna z ligowej stawki ani razu nie zagroziła jastrzębianom. Trzy zwycięstwa w trzech meczach pokazują kto jest faworytem niedzielnej potyczki.

Spotkanie z Sosnowcem rozpocznie się nietypowo bo o godz. 17. Klub przygotował małą niespodziankę dla kibiców, którzy przyjdą na ten mecz. Z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pierwsze 100 osób które przyjdą na Jastor z orkiestrowym serduszkiem wejdzie na trybuny za darmo.