Cracovia za mocna dla JKH

2013-09-28, Autor: mkor, źródło: JKH
Znowu się nie udało. Po porażce na własnej tafli z Comarch Cracovią, także na wyjeździe jastrzębscy hokeiści okazali się bezradni i polegli 1:3.

Pierwsza tercja to problem przede wszystkim ze skutecznoscią obu zespołów. Najpierw okazję miał zawodnik Cracovii - Aron Chmielewski, który nie trafił w krążek, a potem swoje szanse marnowali jastrzębianie.Próby Macieja Urbanowicza, Adriana Labrygi oraz Patryka Koguta okazały się nieskuteczne.

Po przerwie zawodnicy obu ekip miały już lepiej nastawione celowniki. Zaczęło się od mocnego akcentu Pasów, którzy w 22. minucie objęli prowadzenie za sprawią Josefa Fojtika.

Nasz zespół wyrównał 10 minut później. Strzał Mateusza Danieluka dobił Damian Kapica i mieliśmy remis. Niestety, jeszcze przed końcem drugiej tercji, Cracovia ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem trafił Sebastian Kowalówka i było 2:1 dla gospodarzy.

Na ostatnią część gry, podopieczni Mojmira Trliczika wyszli bardzo zmotywowani. Szybko chcieli doprowadzić do wyrównania, czego efektem był mocny strzał  Ivo Kotaszki. Niestety, chybiony.

Chwilę później było praktycznie po meczu. Gdy na ławce kar "odpoczywał" już Mateusz Bryk dołączył do niego kolega z formacji, Mateusz Rompkowski. Mistrzowie takich okazji nie zwykli marnować i w podwójnej przewadze trzeciego gola dla Cracovii zdobył Damian Słaboń, który wcisnął gumę między słupek, a parkan Roberta Slipczenki.

Na dwie minuty przed końcem gry wszystko na jedną kartę postawił trener Trliczik. JKH grało bez bramkarza, ale nie przyniosło to porządanych efektów. Żadna z drużyn nie strzeliła już gola. Co ciekawe, w pierwszym meczu obu zespołów, padł identyczny wynik, tyle tylko, że na lodowisku w Jastrzębiu (relacja tutaj).

Nasz zespół będzie mógł szybko zapomnieć o porażce w Krakowie. W niedzielę do Jastrzębia przyjeżdża HC GKS Katowice (zapowiedź meczu tutaj).

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
21:04 - 1:0 - Josef Fojtik - Jarosław Kłys
31:02 - 1:1 - Damian Kapica - Mateusz Danieluk, Richard Kral
34:53 - 2:1 - Sebastian Kowalówka - Damian Słaboń, Aron Chmielewski
46:10 - 3:1 - Damian Słaboń - Sebastian Kowalówka, Adrian Kowalówka (5/3)

Comarch Cracovia: Radziszewski - A. Kowalówka, Noworyta, Chmielewski, Słaboń, S. Kowalówka - Żvatora, Kłys, Fojtik, Kostourek, Dvorzak (2') - D. Galant, Dąbkowski, Piotrowski, Rutkowski, D. Laszkiewicz - Zieliński, Sznotala, Cieślicki, T. Kozłowski, Witowski. Trener: Rudolf Rochaczek.

JKH GKS Jastrzębie: Slipczenko - Kotaszka, Górny, Kulas, Kral, Danieluk (2') - Bryk (2'), Mateusz Rompkowski (2'), Urbanowicz, Prochazka, Bordowski - Bychawski, Pastryk, Kogut, Zdenek, D. Kapica - Labryga, Sordon, R. Nalewajka, Minge, Ł. Nalewajka. Trener: Mojmir Tliczik.

Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) - Artur Hyliński, Bartosz Kaczmarek (liniowi).
Kary: 2':6'
Widzów: 1 200.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1