Ćwierćfinał godny finału. Po siedmiu meczach lepsi Mistrzowie Polski

2023-03-08, Autor: KB

Zakończył się pełen emocji i dramaturgii ćwierćfinał Polskiej Hokej Ligi pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKS-em Katowice. W ostatnim decydującym meczu w katowickiej satelicie zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze.

To była rywalizacja godna finału o Mistrzostwo Polski. Zwroty akcji, dramaturgia, emocje, a przede wszystkim aż siedem spotkań. Dopiero ostatni mecz wyłonił ostatniego półfinalistę tego sezonu.

Mecz rozpoczął się udanie dla gospodarzy, którzy zdobyli bramkę na 1:0, szybko odpowiedzieli jednak jastrzębianie. Jeszcze przed pierwszą przerwą katowiczanie zdobyli drugą bramkę.

Druga tercja rozpoczęła się znów od bramki dla Katowic, i znów ekipa z Jastrzębia potrafła odpowiedzieć. Kibice z Jastrzębia myśleli, że hokeiści z Jastoru nabiorą wiatru w żagle, ale niestety kolejne bramki zdobywali już tylko gospodarze. Na ostatnią przerwę w tym meczu zawodnicy schodzili z wynikiem 5:2 dla GKS-u Katowice.

W ostatniej tercji jastrzębianie postawili wszystko na jedną kartę. Bramki nie zdobyli, ale ta sztuka udała się gospodarzom. W ostatnich sekundach meczu wbili krążek do pustej bramki.

Ostatecznie rywalizacja kończy się wynikiem 4:3 dla GKS-u Katowice. JKH GKS Jastrzębie ma już wakacje, sezon zakończyli na miejscu 5.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Pelaczyk - Górny, Bryk, Kaleinikovas, Svec, Mikyska - Sevcenko, Kamienieu, Jansons, Freidenfelds, Sinegubovs - Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.