Kultura, rozrywka i edukacja

Cztery medale tancerek z Jastrzębia na mistrzostwach w Twardogórze

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o sukcesie młodych tancerek Studia Ruchu i Tańca „Szok” na mistrzostwach Polski w Wałbrzychu. Do grona mistrzyń Polski dołączyły kolejne zawodniczki jastrzębskiej grupy.

Tym razem zawodniczki Studia Ruchu i Tańca „Szok” wzięły udział w Krajowych Mistrzostwach IDO Twardogóra 2018, które odbyły się w dniach 17-18 marca. Jastrzębianki zdobyły mistrzowskie tytuły w czterech kategoriach i tym samym otrzymały nominacje do Mistrzostw Europy i Świata w tańcu.

Maja WawrzycznyMartyna Maksymiuk zostały wicemistrzyniami Polski w kategorii duety Street Dance Show 12-14 lat. Sandra Wierzgoń otrzymała tytuł wicemistrzyni Polski w kat. solo SDS 12-14 lat. Mini Formacja Szok Dzieci do 11 lat została II wicemistrzem Polski. Szok Juniorzy Formacja SDS zdobyli tytuł wicemistrza Polski.

Formacja Hip Hop 31+ Team Stars uzyskała 5. miejsce w finale i także otrzymała nominację do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy i Świata.

Oto wyniki pozostałych zawodniczek „Szoku” w Twardogórze:

• Maja Kordiaczynska i Aleksandra Tybor - 7. miejsce w finale,
  • SZOK juniorzy hip-hop 12-14 lat - 1/2 finału,
  • Duet do 11 lat Maja Matusik i Tola Gabryś - 1/4 finału,
  • Duet do 11 lat Magdalena Michalak i Antonina Szott - 1/4 finału,
  • Solo do 11 lat Martyna Bogdanowicz - 1/4 finału.

W obecnym sezonie tancerze SRiT „Szok” zdobyli dotychczas 14 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych medali, Grand Prix festiwalu „Sulmierzyce Open” oraz Nagrodę Specjalną w Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym „Viverso” w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0