Delecta wygrywa z Jastrzębskim Węglem

Delecta Bydgoszcz wygrała pierwsze spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Tym samym nasi siatkarze mają mniejsze szanse na zdobycie brązowego medalu.

Pierwszy set zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla bydgoszczan, którzy natychmiast objęli prowadzenie. Jastrzębianie starali się jak mogli, by odrobić straty. Udało się to dzięki skutecznej grze blokiem. Nasi siatkarze schodzili na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:7. Później nastąpiła gra błędów po obu stronach siatki. Zawodnicy walczyli cios za cios. Atak Konarskiego dał bydgoszczanom piłkę setową przy stanie 24:23. Seta zakończył as serwisowy Simona Tischera (27:25 dla JW.).

Drugą partię lepiej otworzyli jastrzębianie, a pierwszy punkt w tej partii zdobył Kubiak. Jastrzębianie utrzymali wysoki poziom gry. Dzięki temu na przerwę techniczną zeszli prowadząc 8:4. Później przydarzyło im się kilka błędów i gospodarze zaczęli odrabiać straty. dzięki skrzydłowym (Łasko, Kubiak) udało się ponownie odzyskać kilkupunktowe prowadzenie (13:10). przewaga Jastrzębskiego Węgla wzrosła już do czterech punktów (20:16). Gospodarze jednak nie zamierzali łatwo się poddać i zaczęli skutecznie gonić wynik. Doprowadzili do wyrównania po 21, a następnie wyszli na prowadzenie 23:22. Ostatecznie to właśnie oni wygrali pojedynek.

W trzecim secie gospodarze wyraźnie się ożywili. Na drugą przerwę techniczną schodzili prowadząc 16:11. Od stanu 19:12 jastrzębianie zaczęli odrabiać straty (19:15). Pierwszą piłkę setową gospodarze mieli przy stanie 24:18. Trzy piłki jastrzębianie zdołali obronić, ale czwartą wykorzystał Konarski, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie w meczu.

Początek czwartej partii miał wyrównany przebieg. Walka cios za cios trwała do stanu po 8. Później jednak nasi gracze zaczęli popełniać proste błędy i zespół Piotra Makowskiego uzyskał trzypunktowe prowadzenie (11:8). Druga przerwa techniczna w secie czwartym miała miejsce przy wyniku 16:11 dla gospodarzy. Pierwszego meczbola bydgoszczanie mieli przy stanie 24:15. Mecz zakończyła zepsuta zagrywka Michała Kubiaka (25:16).

Kolejne spotkanie już jutro o 18.00 w Bydgoszczy.