Dobry prognostyk przed ligą. GKS wygrywa z Rakowem (5:1)

2023-02-14, Autor: KB

Wynikiem 5:1 zakończył się sparingowy mecz pomiędzy GKS-em Jastrzębie a Rakowem II Częstochowa. Zawodnicy z Jastrzębia cały mecz byli stroną dominującą. Najbardziej było to widoczne w pierwszych 30 minutach meczu.

Mecz rozegrany został w sobotę (11 lutego) na boisku w Bytomiu.

Już pierwsze minuty pokazały dominację jastrzębian. W 9. minucie pierwszą bramkę "zdobył" zawodnik Rakowa... ale był to gol samobójczy i GKS prowadził 1:0. W 25. minucie trafienie zanotował zawodnik testowany, a chwilę później rzut karny na bramkę zamienił Daniel Stanclik i ekipa z Harcerskiej prowadziła 3:0. Raków zdobył jeszcze bramkę przed przerwą, ale jak się okazało to nic nie dało.

W końcówce meczu dwa trafienia zaliczył Kacper Zych i ostatecznie to GKS wygrał ten mecz 5:1.

GKS Jastrzębie - Raków II Częstochowa 5:1 (3:1)

GKS Jastrzębie (I połowa): Michał Antkowiak - Bartosz Boruń, Sebastian Golak (17. Piotr Jakubowski), Yevgeniy Zakharchenko, Krystian Mucha, Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, Joao Guilherme, Zawodnik testowany, Szymon Gołuch, Daniel Stanclik.

GKS Jastrzębie (II połowa): Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Jakubowski (60. Sebastian Golak), Nataniel Wybraniec, Dawid Witkowski, Koki Togitani, Kamil Jadach, Daniel Szymczak, Dominik Klimkiewicz, Farid Ali, Kacper Zych.

Przed GKS-em Jastrzębie ostatni mecz sparingowy przed wznowienem ligowych rozgrywek. W sobotę (18 lutego) podopieczni Grzegorza Kurdziela zagrają z Polonią Bytom.