Dobry występ H20 Jastrzębie na zawodach w Cieszynie

2012-06-24, Autor: gs, źródło: mat. pras.

Dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale wywalczyli zawodnicy H2O Jastrzębie-Zdrój podczas cieszyńskich pływackich zawodów "Już Pływam". W zorganizowanej przez MTP Delfin Cieszyn i Oddział Powiatowy WOPR Cieszyn imprezie wystartowało prawie stu pływaków z Polski i Czech.

Jastrzębski klub pływacki z dorobkiem pięciu krążków w klasyfikacji medalowej zajął piąte miejsce. W zawodach najlepsi byli zawodnicy gospodarzy. MTP Delfin Cieszyn zdobył aż 24 medale, zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich klubów. Pozostałe miejsca na podium medalowej klasyfikacji zajęły zespoły z Czech. Plavecký oddíl Frýdek-Místek był drugi, a miejsce trzecie zajęli ex aequo LSK Frýdek-Místek i SC Bystřice.

Medale dla H20 Jastrzębie zdobywali:

Anna Mosoń – brąz na 25 m stylem klasycznym i brąz na 25 m stylem grzbietowym w kategorii "Dziewczęta - rocznik 2005"
Miriam Mosoń – złoto na 25 m stylem dowolnym i złoto na 25 m stylem grzbietowym w kategorii "Dziewczęta rocznik 2006"
Dawid Walczak – srebro na 50 m stylem grzbietowym w kategorii "Chłopcy - rocznik 2003".

- Nie ukrywam, że cieszymy się z wyników, ponieważ na tych zawodach brali udział nasi najmłodsi zawodnicy i zawodniczki. Dobre wyniki i zdobycie pięciu medali jest dla nas sukcesem – ocenił występ młodych pływaków z Jastrzębia Grzegorz Mosoń, prezes H20.