Drugie zwycięstwo JKH w ten weekend. Jak wygląda ligowa tabela?

Komplet punktów wywieźli z Sosnowca hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Po dwóch golach niedawno pozyskanego Patrika Stantiena i trafieniach Radosława Nalewajki oraz Mateusza Danieluka wicemistrz Polski pokonał Zagłębie 4:1.

Od samego początku nie wyglądało to tak dobrze, jak wskazywałby wynik. W pierwszych minutach to sosnowiczanie byli aktywniejsi i równo w siódmej minucie Zagłębie objęło prowadzenie. Zaskakującym lobem spod niebieskiej linii popisał się Oskar Krawczyk. Jastrzębianie otrząsnęli się po przerwie - w 25. minucie wyrównał Patrik Stantien, który w swoim drugim meczu w barwach JKH GKS Jastrzębie zdobył już drugą bramkę. Dwie minuty przed zakończeniem II tercji podopieczni Roberta Kalabera już prowadzili. Po błędzie miejscowej defensywy na bramkę uderzył Michal Plichta, ale konieczna była poprawka Radosława Nalewajki, który to wpisał się do protokołu sędziowskiego jako zdobywca bramki.

Trzecia tercja toczyła się już pod dyktando przyjezdnych, którzy w przeciągu 85. sekund zdobyli dwa gole, co sprawiło, że wynik był już bezpieczny. Na 3:1 podwyższył Patrik Stantien, a gol numer cztery to dzieło Mateusza Danieluka, który znalazł lukę między parkanem Michała Kielera a słupkiem. Mając trzy punkty niemal w kieszeni, trener JKH Robert Kaláber zaczął wpuszczać na lód czwarty atak, który przez dłuższą część meczu nie był zagospodarowany. Dziewięć minut przed końcem ofiarną interwencją popisał się Michal Plichta, który rzutem na lód zablokował uderzenie Jakuba Jaskólskiego. Guma trafiła Czecha w okolicę barku, ale na szczęście nic groźnego się nie stało i Plichta mógł kontynuować grę. W samej końcówce gospodarze nie mając nic do stracenia rzucili się do ataku i dwukrotnie zmusili Davida Zabolotnego do interwencji. Przed końcową syreną wynik już się nie zmienił i ostatecznie drużyna z Jastrzębia-Zdroju zwyciężyła 4:1. Było to drugie zwycięstwo hokeistów w ten weekend - wcześniej wygrali na Jastorze z drużyną bytomskiej Polonii. Jastrzębian czeka teraz o wiele dalszy wyjazd, bowiem w piątek srebrni medaliści z ubiegłego sezonu zagrają w Toruniu.

HK Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Bramki: 7' Krawczyk - 25' 42' Stantien, 38' Nalewajka, 43' Danieluk

Kary: 10 - 6 (min.)

HK Zagłębie Sosnowiec (trener Mieczysław Nahunko): Kieler (Białek) - Krawczyk, Kečkeš, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Rutkowski - Kafel, Kowalówka, Jaros, Cherniadev, Nahunko - Sikora, J. Jaskulski, Wąsiński, Stojek, A. Jaskólski.

JKH GKS Jastrzębie (trener Robert Kaláber): Zabolotny (Berggruen) - Górny, Bigos, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz - Schejbal, Semrád, Kulas, Stantien, Danieluk - Pastryk, Szczurek, Plichta, Petro, Świerski oraz Dudkiewicz, Jaworski, Matusik.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0