Dwie porażki na Jastorze. Trudny początek JKH

Takich rezultatów nie mogli spodziewać się nawet najwięksi pesymiści. W pierwszych dwóch meczach nowego sezonu hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie zanotowali dwie porażki. Podopieczni Roberta Kalabera nie strzelili w tych starciach żadnej bramki, a mecze z Zagłębiem Sosnowiec i Podhalem Nowy Targ zakończył się wynikiem 0:4.

To nie był udany weekend dla hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie. Zawodnicy z Jastoru przegrali dwa pierwsze spotkania nowego sezonu. W piątek rywalem JKH było Zagłębie Sosnowiec.

W pierwszej tercji piątkowego starcia to hokeiści z Jastrzębia byli stroną przeważającą. Zabrakło jednak skuteczności, a do tego kapitalnie spisywał się bramkarz gości. W drugiej tercji rozpoczęły się problemy gospodarzy. Podczas gry w osłabieniu padły pierwsze bramki dla hokeistów z Sosnowca. Na drugą przerwę jastrzębianie schodzili przegrywając 0:3. W ostatniej tercji zawodnicy JKH rozpoczęli pościg za rywalami, ale robili to nieskutecznie. Nie pomogło również wycofanie bramkarza. Ostatecznie Zagłębie Sosnowiec wygrało mecz 4:0.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

JKH GKS Jastrzębie: Kieler (od 30:28 Balizs) - Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Svec, Paś - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs - Sevcenko, Bryk, Korkiakoski, Pavlovs, Ł. Nalewajka - Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.

Pokłosiem piątkowych wydarzeń był prawdopodobnie sobotni komunikat klubu z Jastoru. Ze skutkiem natychmiastowym rozwiązano kontrakt z Vitalijsem Pavlovsem. Łotysz jeszcze w piątek grał w meczu z Zagłębiem.

Niedzielne spotkanie miało być przebudzeniem po fatalnym meczu z Zagłębiem. Rywalem JKH było Podhale Nowy Targ. Fani zgromadzeni na Jastorze szybko przekonali się, że również to spotkanie nie zostanie zaliczone do udanych. Zdecydowanie faworyzowani jastrzębianie już po pierwszej tercji przegrywali 0:3. Po raz kolejny zawiodła skuteczność hokeistów z Jastoru. Zawodnicy JKH nie zdołali zdobyć ani jednej bramki, a w trzeciej tercji jeszcze raz krążek w bramce umieścili zawodnicy Podhala.

JKH GKS Jastrzębie - TAURON Podhale Nowy Targ 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Svec, Paś - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs - Sevcenko, Bryk, Korkiakoski, Ł. Nalewajka, Pelaczyk - Horzelski, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Blanik.

Sztab szkoleniowy oraz zawodnicy muszą solidnie przepracować najbliższe godziny. Już jutro (13 września) kolejny mecz na Jastorze. Rywalem JKH będą mistrzowie Polski, GKS Katowice.