Emocjonujący mecz Jastrzębskiego z porażką w tie-breaku

W meczu 20. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk okazał się lepszy od Jastrzębskiego Węgla i zwyciężył w tie-breaku 3:2 (20:25, 18:25, 28:26, 25:19, 15:13).

Pierwszy set w spotkaniu z Treflem padł łupem Jastrzębskiego. Siatkarze z Jastrzębia wygrali go pewnie 20:25. W drugiej odsłonie Pomarańczowi pokazali się z jeszcze lepszej strony i wygrali 18:25. Po dwóch wygranych setach przyszło najgorsze. Wreszcie to gospodarze doszli do głosu i nie dość, że wyrównali stan meczu to wygrali w tie-breaku 15:13. Mimo szans na zdobycie pełnej puli punktów Pomarańczowi wracają do domu z jednym oczkiem.

Kolejne spotkanie Jastrzębski Węgiel rozegra 13. lutego, będzie to mecz Ligi Mistrzów w, którym podopieczni Fernando di Giorgiego zmierzą się z drużyną Spacer's de Toulouse.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 18:25, 28:26, 25:19, 15:13)

Trefl: Schulz, Sanders, Nowakowski, McDonnell, Mika, Szalpuk, Majcherski (libero) oraz Gunter, Kozłowski, Niemiec, Ferens, Jakubiszak, Olenderek (libero).

Jastrzębski: Muzaj, Kampa, Boruch, Sobala, De Rocco, Hidalgo Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Quiroga.