Fantastyczny mecz hokeistów JKH!

2013-11-20, Autor: mkor, źródło: JKH
Wrócili z dalekiej podróży. I to w jakim stylu! Hokeiści JKH przegrywali z Comarch Cracovią już 0:2, ale ostatecznie zdołali wygrać. Na odwrócenie losów meczu potrzebowali zaledwie 200 sekund.

Premierowa tercja nie zwiastowała wielkich emocji. Szanse na gola miał Richard Bordowski (JKH) i Aron Chmielewski (Cracovia), ale obu zawodnikom zabrakło skuteczności.Wszystko, co najlepsze rozpoczęło się w drugiej tercji tego meczu. Zaczął się sprawdzać czarny scenariusz. Mocno personalnie osłabiony zespół JKH stracił dwie bramki.

W 24. minucie prowadzenie Pasom dał Milan Kostourek. Pechowo interweniował Przemysław Odrobny, który ustawił się przy słupku, ale guma po ramieniu bramkarza wpadła za linię. W 35. minucie było już 0:2. W sytuacji 2 na 2 sędziowie podyktowali rzut karny za faul na Patryku Noworycie. Sam poszkodowany pewnie wykonał najazd.

Jastrzębianie w tym starciu nie ustępowali gościom z Krakowa i na kilkadziesiąt sekund przed syreną kończącą drugą tercję dali temu dowód. Najpierw Mateusz Danieluk trącił uderzenie Riucharda Krala i zdobył gola kontaktowego. Chwilę potem indywidualny popis dał Maciej Urbanowicz. W minutę gracze Comarch Cracovii stracili dwubramkowe prowadzenie.

Gośćie prawdziwy szok przeżyli jednak chwilę po wznowieniu gry w ostatniej tercji. Przerwa nie uspokoiła, ani nie zwolniła zapędów gospodarzy. Zaledwie trzynaście sekund po wznowieniu gry hokeiści Mojmira Trliczika objęli prowadzenie. Piękną asystą popisał się Richard Kral, wykładając gumę zza bramki do Mateusza Danieluka, a ten potężnym uderzeniem pokonał Rafała Radziszewskiego. W 42. minucie było już 4:2. Podobną asystę znów zaliczył Kral, który tym razem idealnie obsłużył swojego imiennika, Richarda Bordowskiego.

Krakowianie do końca próbowali otrząsnąć się po tych ciosach. Najlepszą szansę mieli 40 sekund przed końcową syreną. Na ławkę kar wysłany został bowiem Adrian Labryga, a drugi trener Pasów - Andrzej Pasiut wziął czas dla swojego zespołu. Jednak nawet zdjęcie bramkarza i gra w sześciu na czterech nie przyniosła Comarch Cracovii zmiany rezultatu.

Ostatecznie hokeiści JKH dokonali fantastycznej rzeczy, odwracając losy meczu w przeciągu 200 sekund. Po niedzielnej porażce na własnej tafli z Aksam Unią Oświęcim, zespół znakomicie się zrehabilitował. Udowodnił, że mimo wielu problemów drzemie w nim spory potencjał. Drużyna była przecież osłabiona brakiem kilku zawodników. Nie zagrali m.in.: Pastryk, Rompkowski, Sordon, Zatko, Kapica, czy Kogut. Już w piątek szansa na potwierdzenie wysokiej formy. Do Jastrzębia przyjeżdża HC GKS Katowice. Początek meczu o 18:00.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

0:1 (23:54) Milan Kostourek - Marcin Wiśniewski
0:2 (34:23) Patryk Noworyta (rzut karny)
1:2 (38:37) Mateusz Danieluk - Richard Kral
2:2 (39:36) Maciej Urbanowicz - Radek Prochazka, Patrik Flaszar
3:2 (40:13) Mateusz Danieluk - Richard Kral
4:2 (41:57) Richard Bordowski - Richard Kral

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Górny, Labryga (2'), Bordowski, Kral, Danieluk (2') - Marzec, Bryk (2'), Zdenek, Prochazka, Urbanowicz - Minge, Flaszar (RK), Ł. Nalewajka, Kulas, Sołtys.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Noworyta (2'), A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, Chmielewski - Kłys, Zvatora, T. Kozłowski, Kostourek, Wiśniewski - Galant (2'), Dąbkowski, D. Laszkiewicz, Rutkowski (2'), Cieślicki - Zieliński, Witowski.

Kary: 6':6'.
Strzały: 32:22.
Widzów: 800.
Sędziowali: Paweł Meszyński (główny) - Jacek Bernacki, Leszek Kubiszewski (liniowi)

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0