Fatalna końcówka. GKS przegrywa w Pucharze Polski

2012-05-22, Autor: Grzegorz Sekita
GKS 1962 Jastrzębie przegrał dziś z Polonią Łaziska Górne 0:2 i swój udział w Pucharze Polski kończy na ćwierćfinale szczebla wojewódzkiego.

O tym, że GKS przygodę w Pucharze Polski zakończy na spotkaniu z Polonią Łaziska zdecydowały ostatnie minuty meczu. W 87. minucie fatalnie zachował się Kamil Gorzała. Kapitan jastrzębian przy wyprowadzaniu piłki z okolic własnego pola karnego podał ją wprost pod nogi Marka Sikory, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce. Wprowadzony na boisko kwadrans przed końcem gry napastnik dwie minuty później dobił gospodarzy. Polonia wyszła z szybką kontrą, zakończoną skutecznym strzałem właśnie przez Sikorę.

Wcześniej GKS nie był stroną słabszą. Momentami przeważał, momentami gra była wyrównana, choć sam mecz nie stał na wysokim poziomie. Jastrzębianie dobrze rozpoczęli. Od początku spotkania aktywny był Marek Sobik. W 7. minucie został on powalony przez jednego z obrońców w polu karnym, ale sędzia Mirosław Górecki nie zdecydował się podyktować "jedenastki".

5 minut później gospodarze byli blisko wyjścia na prowadzenie. Piłka, po pięknym strzalem Gorzały zza pola karnego, trafiła jednak tylko w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Rafała Franke. Kolejne próby piłkarzy GKS-u również nie znalazły drogi do bramki gości, którzy odpowiedzili tylko niegroźnym strzałem Piotra Bryka. Gracze Polonii groźniej zaatakowali po przerwie. W 50. minucie świetnej sytucji nie wykorzystał Bryk. Jego uderzenie z kilku metrów zdołał wybronić Szymon Prostacki, który chwilę później poradził sobie także ze strzałem Jacka Rączki.

W 74. minucie ładną indywidualną akcję przeprowadził Adrian Kopacz, ale jego uderzeni obronił Franke. Chwilę później próbował Sobik i znów Kopacz, na posterunku był jednak bramkarz gości. Kolejne minuty to już oczekiwanie na dogrywkę, do której jednak, za sprawą fatalnej końcówki w wykonaniu gospodarzy, nie doszło.

GKS 1962 Jastrzębie - Polonia Łaziska Górne 0:2 (0:0)
0:1 Marek Sikora '87
0:2 Marek Sikora '89

GKS: Prostacki -  Gorzała, Wrana, Pacholski, Duda, Kopacz, Setlak, Sobik, Mościcki, Jadach, Dziadek ('79 Chrysteczko)

Polonia: Franke - Majsner, Gersok, Mazur, Warzecha (18' Sieradzki), Rączka, Kaszok, Pastuszak (75' Sikora), Paździorny (88' Rybak), Bryk (63' Korcz), Kaczmarczyk

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)

Żółte kartki: Kopacz, Mościcki - Pastuszak, Mazur, Kaczmarczyk