Festiwal strzelecki na Jastorze

2012-10-01, Autor: Mateusz Matkowski
Aż 13 bramek mogli zobaczyć kibice zgromadzeni na Jastorze w niedzielny wieczór. Hokeiści GKS-u urządzili sobie festiwal strzelecki trafiając nawet do własnej siatki.

Pierwsza tercja nie wskazywała na to aby wczorajszy mecz miałby zakończyć się wynikiem dwucyfrowym. Pierwszego gola zdobył w 3. minucie Petr Lipina. Czech dwukrotnie objechał bramkę Elżbieciaka po czym wpakował gumę do siatki tuż przy słupku. Kolejne trafienie dołożył Damian Kapica, strzelając pod poprzeczkę z bliskiej odległości.

Później kilkukrotnie dobrze w bramce spisywał się Ela, ale od 23. minuty były golkiper JKH raz po raz wyciągał gumę z siatki. Dwa trafienia Krala oraz Bordowsiego i gol Danieluka zaostrzył apetyty kibiców, którzy domagali się dwucyfrowego wyniku. Duży wkład we wszystkie trafienia miał Petr Lipina, który trzykrotnie świetnie podawał do swoich kolegów.

Od początku trzeciej tercji w bramce Zagłębia pojawił się Tomasz Dzwonek. Drugi bramkarz gości szybko puścił dwie bramki ulegając Kralowi oraz Prochazce. W 52. minucie do bramki wrócił Elżbieciak, a Dzwonek zjechał do szatni po tym jak otrzymał mocne uderzenie w kask. Ela dalej bronił fatalnie i wpuścił jeszcze trzy gole. Ostatnie trafienie także należało do zawodnika JKH mimo iż krążek wpadł do bramki Sopki. Bordowski niefortunnie zbił gumę po zagraniu Kulika i zaprzepaścił szansę Sopki na pierwszy shot-out Sopki w PLH.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 12:1 (2:0, 5:0, 5:1)
Składy:
JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Zatko, Górny, Kapica, Kral, Danieluk - Dąbkowski, Mateusz Rompkowski, Maciej Rompkowski, Prochazka, Urbanowicz - Labryga (2), Bryk, Lipina (2), Kulas, Bordowski (4) oraz Sulka, Kąkol, Salamon.
Zagłębie Sosnowiec: Elżbieciak (od 40:01 do 51:53 Dzwonek) - Jaskólski, Kulik, Bernat, Zachariasz, Luka - Cychowski, Działo, Sarnik, Voznik, Dołęga - Kuc (2), Duszak, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Sewczyk - Kurz, Stefanka, Białek, Twardy, Podsiadło.
Kary: 8 min - 6 min (w tym 4 minuty kary technicznej).
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz.
Widzów: 1100.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0