GieKSa panuje w IV lidze i ma niezawodnego strzelca

2013-10-02, Autor: mkor, źródło: GKS 1962
GKS 1962 Jastrzębie wygrał w prestiżowym meczu z Krupińskim Suszec 2-0 i umocnił się na szczycie IV-ligowej tabeli.

Mecz z Krupińskim zapowiadał się arcyciekawie. Na boisku spotkały się dwie drużyny, którym przyświeca ten sam cel - awans do III ligi. Po jednej stronie barykady stanął szkoleniowiec jastrzębian - Grzegorz Łukasik, po drugiej były piłkarz Odry Wodzisław i reprezentacji Polski - Paweł Sibik.

Jeszcze przed przerwą wynik otworzył niezawodny Patryk Dudziński, który wykorzystał nieporadność obrońców z Suszca. Dzieła zniszczenia Krupińskiego w drugiej połowie dokonał  Kamil Jadach. W efekcie już na 20 minut przed końcem gry, goście wyglądali jak otumanieni, a nasz zespół kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń.

Kto wie, jak potoczyłby się jednak mecz, gdyby nie Grzegorz Drazik. W pierwszych minutach goście ochoczo zaatakowali i to właśnie bramkarz GieKSy uratował swój zespół przed stratą gola, broniąc w sytuacji "sam na sam".

Zobacz fotogalerię z tego wydarzenia

Zwycięstwo potwierdziło dominację jastrzębskiego zespołu w IV-ligowej stawce drużyn. Krupiński miał być jednym z najtrudniejszych przeciwników, ale okazało się, że na chwilę obecną, drużyna z Suszca musi uznać bezdyskusyjną wyższość podopiecznych Łukasika. GKS przewodzi w tabeli i ma jeden zaległy mecz do rozegrania.

Oprócz sukcesu drużyny, jest też satysfakcja indywidualna. 6-go gola w ligowym sezonie zdobył Patryk Dudziński, który zgłasza aspiracje do korony króla strzelców. W tej chwili wyprzedzają go: Adam Kozielski (Wisła Ustronianka, 7 goli) i Patrycjusz Botor (Gwarek Ornontowice, 8 goli).

GKS 1962 Jastrzębie - Krupiński Suszec 2:0 (1:0)
1:0 Patryk Dudziński '38
2:0 Kamil Jadach '69

GKS Jastrzębie: 26. Grzegorz Drazik - 11. Mateusz Wrana, 4. Piotr Pacholski, 17. Kamil Szymura, 3. Tomasz Kocerba - 20. Damian Tront, 7. Kamil Gorzała, 10. Bartosz Hajczuk (64. 13. Tomasz Musioł), 5. Adrian Kopacz (90. 14. Paweł Sękowski) - 8. Kamil Jadach (86. 18. Paweł Gryta), 16. Patryk Dudziński (90. 9. Kamil Duda). Trener - Grzegorz Łukasik.
Krupiński Suszec: 12. Paweł Wilczewski - 6. Artur Tumula, 5. Jacek Biedrzycki (53. 14. Łukasz Góra), 3. Tomasz Mikołajec, 17. Roland Kachel - 18. Łukasz Winkler, 20. Grzegorz Dzięgielowski, 4. Marek Malcher, 9. Mateusz Habor, 8. Kamil Biedrzycki (78. 11. Grzegorz Styczeń) - 7. Grzegorz Świenty (62. 10. Tomasz Kuś). Trener - Paweł Sibik.
sędzia: Michał Zając (Sosnowiec)
żółte kartki: Wrana, Kopacz - Świenty, Mikołajec