GKS 1962: deszczowe zwycięstwo

2013-11-10, Autor: mkor, źródło: GKS 1962
GKS 1962 Jastrzębie pewnie zmierza do III ligi. Tym razem nasz zespół, w strugach deszczu, pokonał wysoko notowanego Gwarka Ornontowice 3-1 (1-1).

Mecz nie zaczął się dla drużyny prowadzonej przez Grzegorza Łukasika pomyślnie. Już w 11. minucie, za sprawą Marcina Jureckiego, goście wyszli na prowadzenie.Silne drużyny potrafią odwrócić losy spotkania i GieKSa pokazała, że do takich należy. Stan meczu najpierw wyrównał Mateusz Wrana, a potem obrońca drużyny z Ornontowic obejrzał czerwoną kartkę. Faulowany był wychodzący na świetną pozycję strzelecką Wojciech Caniboł.

Zobacz fotogalerię z meczu >>

Jastrzębianie wykorzystali swoją liczebną przewagę w drugiej połowie. Gole zdobyli Bartosz HajczukTomasz Kocerba.  Gwarek kończył mecz w dziewiątkę po dwóch żółtych kartkach dla Roberta Metelskiego.

Po sobotnim zwycięstwie GKS 1962 Jastrzębie pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w IV lidze i, razem z Iskrą Pszczyna, przewodzi stawce szesnastu zespołów.

GKS 1962 Jastrzębie - Gwarek Ornontowice 3:1 (1:1)
0:1 Marcin Jurecki '11
1:1 Mateusz Wrana '17
2:1 Bartosz Hajczuk '53
3:1 Tomasz Kocerba '81

GKS Jastrzębie: 22. Mateusz Deege - 2. Tomasz Lorenc, 11. Mateusz Wrana (84. 9. Kamil Duda), 4. Piotr Pacholski, 17. Kamil Szymura - 3. Tomasz Kocerba (90. 15. Patryk Ułasewicz), 7. Kamil Gorzała, 20. Damian Tront, 10. Bartosz Hajczuk (88. 13. Tomasz Musioł) - 6. Wojciech Caniboł (62. 18. Paweł Gryta), 16. Patryk Dudziński. Trener - Grzegorz Łukasik.

Gwarek Ornontowice: 1. Paweł Nowak - 14. Mateusz Rajca, 2. Krzysztof Ferensztajn (78. 10. Dawid Boczar), 4. Mateusz Tomeczek, 8. Sebastian Szweda - 18. Marcin Jurecki, 9. Patrycjusz Botor (90. 11. Paweł Jakubowski), 5. Paweł Drapała, 13. Robert Metelski - 9. Jacek Zdrzałek, 19. Tomasz Leszczyński (86. 3. Grzegorz Tomecki). Trener - Damian Galeja.

sędzia: Mateusz Harazim (Katowice)