GKS 1962 Jastrzębie wygrywa na Stadionie Miejskim

W meczu III ligi opolsko-śląskiej drużyna GKS-u 1962 Jastrzębie pokonała "u siebie" wyżej notowaną w ligowej tabeli drużynę Skry Częstochowa.

To dla jastrzębian drugie zwycięstwo z rzędu. Z pewnością dało piłkarzom i kibicom nadzieję na walkę o górne rejony III-ligowej tabeli. Spotkanie przebiegało w dużej części pod dyktando GKS-u 1962 Jastrzębie, którzy ostrzeliwali bramkę rywala. Pierwszy do siatki trafił w 28. minucie Dawid Weis i jastrzębianie do przerwy prowadzili 1:0.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania prowadzenie podwyższył napastnik GKS-u Kamil Jadach, dla którego była to pierwsza bramka w tym sezonie. Po stracie kolejnej bramki drużyna przyjezdna postanowiła odrabiać straty. Osiem minut po bramce jastrzębian do siatki trafił piłkarz Skry Częstochowa, lecz mimo kolejnych prób, wyrównania nie było. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem GKS-u 1962 Jastrzębie 2:1.