GKS 1962 przegrał z wiceliderem

Mimo dobrej gry zespół GKS 1962 Jastrzębie nie sprostał ekipie wicelidera rozgrywek opolsko-śląskiej grupy III ligi. Nasza drużyna przegrała z Polonią Bytom 0:2.

Jastrzębianie bardzo chcieli zrewanżować się polonistom za dotkliwą porażkę w rundzie jesiennej w Bytomiu, gdzie przegrali 0:4. Spotkanie rozpoczęli jednak z respektem dla rywala. W pierwszej połowie mecz przypominał partię szachów - relacjonuje oficjalna strona klubu.

W drugiej odsłonie spotkanie nabrało rumieńców, głównie za sprawą gości, którzy chcąc myśleć o dogonieniu w tabeli Odry Opole musieli ten mecz wygrać. Jako pierwsi bliżsi zdobycia gola byli jednak podopieczni trenera Grzegorza Łukasika. Po główce Kamila Dudy piłka trafiła w słupek.

W 71. minucie gry na boisku pojawił się Michał Zieliński. Doświadczony napastnik Polonii rozstrzygnął losy meczu. W 82. minucie przewrócił się w polu karnym GKS-u, a sędzia Wojciech Białowąs orzekł, że był faulowany przez Tomasza Lorenca. Do piłki podszedł poszkodowany i zupełnie zmylił Grzegorza Drazika. Ten sam zawodnik kilka minut później wykończył klasyczną kontrę Polonii.

- Rzut karny był bardzo wątpliwy. Moim zadaniem do dyskusji. Zawodnicy zarówno naszej drużyny, jak i trenera Trzeciaka mówią, że sami nie wiedzą, czy ten karny był, czy nie. To jest decyzja sędziego i jemu pozostawiam na sumieniu to, co zrobił. Dziękuję chłopakom, bo ten mecz zagrali naprawdę dobrze. Zostawili na boisku dużo zdrowia, dużo potu. Wiem, że to jest drużyna, którą stać na dobrą grę w trzeciej lidze i wiem, że za tydzień w Opolu "pomożemy" Polonii, bo na pewno tanio tam skóry nie sprzedamy i nie ustąpimy centymetra boiska Odrze - mówił po meczu trener Łukasik.

GKS 1962 Jastrzębie - Polonia Bytom 0:2 (0:0)
0:1 Zieliński, 83 min. (karny)
0:2 Zieliński, 86 min.

GKS: Drazik - Zajączkowski, Duda, Szymura, Lorenc - A. Kopacz, Tront, Gorzała, Mazurkiewicz (46. Szczęch) - Jadach, Weis (74. Caniboł). Polonia: M. Michalak - Trznadel, Broniewicz, Malec - Banaś (64. Mańkowski), Grube, Lachowski (71. Zieliński), Setlak, Krysian (75. Sadowski), K. Michalak - Cempa (88. Holik).
Sędziował: Wojciech Białowąs (Opole).
Żółte kartki: Lorenc, Zajączkowski (GKS)- Cempa, K. Michalak, Setlak, Trznadel (Polonia).