GKS - Chrobry: zabrakło skuteczności

2018-08-23, Autor: ww, źródło: GKS Jastrzębie

Bezbramkowym remisem zakończyło się wczorajsze spotkanie GKS-u Jastrzębie z Chrobrym Głogów. Zdobyty punkt pozwolił naszej drużynie opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego nasz zespół starał się narzucić swój styl gry rywalowi, będąc stroną bardziej aktywną, chociaż jako pierwsi strzał na bramkę oddali przyjezdni, lecz Zejdler głową posłał piłkę obok bramki. GKS grał dobrze, jednak brakowało celnego ostatniego podania, w efekcie czego Abramowicz nie był zmuszony do większego wysiłku. W 27. minucie do bramki Drazika trafił Ilków-Gołąb, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji faulu. W odpowiedzi z 25 metrów nad poprzeczką uderzał Farid, a po kilku kolejnych minutach zbyt lekko i w środek bramki uderzał Tront. Na kolejną groźną okazję musieliśmy czekać do 43. minuty. Świetną indywidualną akcję przeprowadził Kamil Adamek, który minął dwóch rywali, ale oddał zbyt słaby strzał, by zaskoczyć Ambramowicza.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku gości, zakończonego niecelnym uderzeniem głową Przemysława Trytki. W 51. minucie z kolei niecelnie główkował Spychała po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Farida. W kolejnych minutach spotkanie nieco się wyrównało, a na murawie dominowała głównie walka w środku pola. Goście dość rzadko gościli pod bramką Drazika, a jeśli już doszli do sytuacji strzeleckich, to nasz golkiper mógł spokojnie wzrokiem odprowadzać piłkę. W końcówce próbowaliśmy zdobyć zwycięskiego gola, a dwukrotnie z dystansu próbował Farid, lecz najpierw jego mocny strzał w środek obronił Abramowicz, a po chwili futbolówka poszybowała niewiele ponad poprzeczką. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Teraz przed naszymi piłkarzami derbowe spotkanie w Katowicach, które zostanie rozegrane w sobotę, 25 sierpnia. Początek o godzinie 20:00.

GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 0:0 (0:0)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali, Maciej Spychała, Bartosz Jaroszek (65. Krzysztof Gancarczyk), Damian Tront, Kamil Jadach (k) (78. Adam Żak), Kamil Adamek (87. Dominik Szczęch).

Chrobry Głogów: Mateusz Abramowicz - Michał Michalec, Maciej Kona (57. Michał Pawlik), Łukasz Zejdler, Szymon Nowicki (68. Rafał Maćkowski), Robert Mandrysz, Michał Ilków Gołąb, Przemysław Trytko (70. Damian Kowalczyk), Marek Wasiluk, Przemysław Stolc, Sergiy Napolov.

Sędzia: Konrad Gąsiorowski.
Żółte kartki: Jaroszek, Mazurkiewicz (GKS) oraz Kona, Michalec, Mandrysz (Chrobry).
Widzów: 2280.