GKS Jastrzębie: 4 minuty, które odmieniły obraz meczu

W zaległym meczu 9. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie pokonał przy Harcerskiej Stomil Olsztyn 2:1. Ozdobą spotkania była przepiękna bramka na 2:1 autorstwa Krzysztofa Gancarczyka.

Już w 3. Minucie spotkania wynik mógł otworzyć Patryk Skórecki. Nasz pomocnik znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, lecz uderzył w boczną siatkę. Mimo przewagi GKS-u na prowadzenie wyszli goście. W 12. minucie Michał Góral pokonał Grzegorza Drazika uderzeniem głową. Po chwili odpowiedzieć mógł Gancarczyk, który strzelał z bardzo ostrego kąta, ale Skiba poradził sobie z tym strzałem.

Siedem minut później w pole karne płasko dośrodkowywał Gancarczyk, a Skórecki na wślizgu minął się z piłką o centymetry. Przyjezdni doszli do głosu w 24. minucie. Z dystansu strzelał Głowacki, jednak Drazik nie dał się zaskoczyć, broniąc na raty.

W 34. minucie ponownie przed stratą bramki gospodarzy uchronił Drazik, nie dając się pokonać Góralowi. W końcówce pierwszej połowy przycisnął GKS. Najpierw Adamek w dobrej sytuacji nieczysto trafił w piłkę, po chwili niecelnie główkował Gojny, a następnie Skórecki uderzył nad bramką i na przerwę piłkarze z Jastrzębia schodzili z niekorzystnym wynikiem.

Przez pierwsze kilkanaście minut na boisku nie działo się zbyt wiele ciekawego. Dopiero w 64. minucie zrobiło się groźnie pod bramką Stomilu. Gancarczyk zgrał piłkę głową, po czym minimalnie nad poprzeczką uderzył Skórecki. W 70. minucie olsztynianie mogli podwyższyć prowadzenie. Po stracie w środku pola w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Głowacki, lecz uderzył obok słupka.

Wynik meczu zmienił się o 180 stopni między 72 a 75 minutą. Najpierw do wyrównania głową z kilku metrów doprowadził Adamek, a trzy minuty później fantastycznym strzałem w okienko prowadzenie GKS-owi dał Krzysztof Gancarczyk. Goście próbowali doprowadzić do wyrównania, ale świetnie w bramce spisywał się Drazik, broniąc dwa groźne strzały z dystansu.

W 86. minucie sędzia główny dopatrzył się faulu Kacpra Kawuli w polu karnym i podyktował rzut karny dla Stomilu. Do piłki podszedł Michał Góral jednak uderzył wysoko nad bramką. Ostatecznie GKS odparł ataki gości i po pełnym emocji spotkaniu dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty.

19 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 19:00
GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn 2:1 (0:1)
0:1 - Góral (12 min.)
1:1 - Adamek (72 min.)
2:1 - Gancarczyk (75 min.)

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak (67. Weis), Kawula, Szymura, Gojny, Gancarczyk, Skórecki, Jaroszek, Tront, Jadach (k) (67. Szczęch), Adamek (89. Krakowczyk).

Stomil Olsztyn: Skiba - Kuban, Lech (76. Stromecki), Głowacki, Sołowiej, Bucholc (k) (82. Dziemidowicz), Jegliński (76. Tanchyk), Kun, Wełnicki, Trojak, Góral.