GKS Jastrzębie bez punktów z Puszczą

W meczu 20. kolejki Fortuny I Ligi GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 2:0. Jastrzębianie mecz kończyli w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Macieja Spychały i Bartosza Jaroszka.

Już w 2. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale z kilku metrów niecelnie główkował Drzazga. W odpowiedzi w 7. minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzał Żak, lecz Mleczko nie miał problemów z interwencją. Z kolei w 14. minucie najpierw Szymura wybił piłkę zmierzającą w stronę bramki, a dobitkę fantastyczną interwencją na rzut rożny wybił Drazik.

W kolejnych minutach na boisku dominowali gospodarze, jednak nienajlepsza murawa nie sprzyjała konstruowaniu składnych akcji, w efekcie czego sytuacji bramkowych praktycznie nie było. Na bramkę Drazika co prawda niecelnie głową uderzał co prawda Żytek, ale była to jedna z nielicznych akcji zakończonych strzałem. Nasz zespół mocniej zaatakował w ostatnich pięciu minutach. W pole karne odważnie wpadali Gancarczyk i Żak, lecz defensywa gospodarzy skutecznie ratowała się wybiciami futbolówki na rzut rożny i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy za faul przed polem karnym drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Maciej Spychała, który w tym meczu występował na pozycji środkowego obrońcy. Do rzutu wolnego podszedł Drzazga i uderzył bardzo precyzyjnie, ale Grzegorz Drazik zdołał końcami palców skierować piłkę na poprzeczkę. W 55. minucie ponownie było groźnie, gdy piłka po uderzeniu z dystansu Żytka przeleciała tuż obok słupka. Po kwadransie gry drugiej połowy było 1:0 dla Puszczy. Grzegorza Drazika pokonał płaskim strzałem z dystansu Marcin Stefanik. W odpowiedzi zbyt słabo, by zaskoczyć Mleczkę, główkował Gancarczyk.

W 67. minucie dopisało nam szczęście, gdy w poprzeczkę trafił wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Orłowski. Cztery minut później gospodarze stworzyli kolejną dobrą okazję. W dobrej pozycji znalazł się Żytek, uderzając jednak bardzo niecelnie. W kolejnych minutach najwięcej było walki w środku pola. Puszcza nie kwapiła się do ataków, a GKS nie miał sposobu, by zagrozić bramce Mleczki. W 82. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Jaroszek, posłał piłkę obok słupka. Po trzech minutach z kolei z rzutu wolnego uderzał Szymura, najpierw trafiając w mur, a po dobitce piłka poszybowała nad bramką. Końcówkę spotkania graliśmy w dziewięciu po drugiej żółtej i czerwonej kartce dla Jaroszka. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Marcin Orłowski, z bliska pokonując Drazika.

24 listopada, Niepołomice, godz. 16:00
Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 - Marcin Stefanik (60 min.)
2:0 - Marcin Orłowski (92 min.)

Puszcza Niepołomice: Mleczko - Furtak, Stępień, Bartków, Mikołajczyk, Stefanik, Kotwica, Tomalski (66. Orłowski), Ryndak (80. Szczepaniak), Żytek, Drzazga (90. Kura).

GKS Jastrzębie: Drazik - Mazurkiewicz, Spychała, Szymura, Gojny, Gancarczyk (65. Adamek), Jaroszek, Tront, Skórecki, Jadach (k) (69. Weis), Żak (78. Szczęch).