GKS Jastrzębie gromi na Harcerskiej

2012-10-06, Autor: gs
Kolejne zwycięstwo odnotowali piłkarze GKS-u Jastrzębie, którzy rozgromili na własnym boisku AKS Mikołów aż 6:0. Bramki dla gospodarzy strzelali: po dwie Bartłomiej Setlak i Bartosz Hajczuk oraz Kamil Jadach i Arkadiusz Gajo.

Jastrzębianie strzelecką kanonadę odpalili dopiero w drugiej połowie. Do przerwy prowadzili skromnie, jedną bramką, a bohaterem nieoczekiwanie był Grzegorz Drazik. Bramkarz GKS-u, jeszcze przy stanie 0:0, dwa razy uniemożliwił gościom wyjście na prowadzenie. W 22. minucie efektownie wybronił strzał z kilku metrów, a kilka chwil później popisał się imponującym refleksem, parując na poprzeczkę strzał głową oddany z kilku metrów przez Wojciecha Małysę.

Były to dwie najlepsze okazje dla gości w całym spotkaniu. Nie dość że na ich nieszczęście, nie zostały wykorzystane, to na dodatek szybko się zemściły. W 33. minucie z rzutu rożnego na dalszy słupek dośrodkował Kamil Gorzała, a Bartłomiej Setlak efektownym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Mateuszowi Wojtynkowi.

Druga połowa to już pokaz siły jastrzębian, którzy dołożyli jeszcze pięć bramek. W 56. minucie ładnym technicznym strzałem zza pola karnego gola zdobył Kamil Jadach. 3 minuty później kibice znów mogli oglądać pięknego gola. Z rzutu wolnego szans bramkarzowi nie dał Setlak i było już 3:0.

Pogodzeni z porażką piłkarze z Mikołowa w ostatnim kwadransie stracili i siły, i koncentrację. W 78. minucie z prezentu w polu karnym skorzystał Arkadiusz Gajo, zdobywając pierwszego gola w barwach GKS-u. Swoje pierwsze bramki, ale w tym sezonie, zdobył także Bartosz Hajczuk. Mierzący 170 cm piłkarz w 79. minucie "główką" z kilku metrów pokonał Wojtynka, a 5 minut przed końcem mocnym strzałem po długim rogu ustalił wynik spotkania na 6:0.

GKS 1962 Jastrzębie - AKS Mikołów 6:0 (1:0)
1:0 Bartłomiej Setlak '33
2:0 Kamil Jadach '56
3:0 Bartłomiej Setlak '59
4:0 Arkadiusz Gajo '78
5:0 Bartosz Hajczuk '79
6:0 Bartosz Hajczuk '85

GKS Jastrzębie: Drazik - Lorenc, Pacholski, Wrana (72' Gajo), Kocerba, Piekarski (46' Ułasewicz), Gorzała, Setlak, Hajczuk, Setlak, Jadach (83' Duda), Dudziński (65' Dobrowolski)

AKS Mikołów: Wojtynek - Przybylski, Piekarz, Grzywa, Kubies, Opielowski, Kruk (86' Zawartka), Czarnecki (79' Fangor), Brysz (60' Wysocki), Łoboda (65' Marciniak), Małysa