GKS Jastrzębie już trzeci w tabeli po wygranej z Olimpią

2019-10-27, Autor: GKS

W 15. kolejce Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzebie pokonuje przy Harcerskiej Olimpię Grudziądz 2:0. Gole dla GKS-u zdobyli Bartosz Jaroszek i Damian Tront.

Początek spotkania nie był zbyt porywający. Pierwsi szansę stworzyli sobie goście, a konkretnie Augusto, który niecelnie uderzał z kilkunastu metrów. Nasz zespół rozkręcał się powoli, bo aż do 20. minuty, ale pierwsza okazja od razu została zamieniona na gola. Z wolnego dośrodkowywał Ali, Wróbel zgrał piłkę głową, a Jaroszkowi pozostało skierować ją do praktycznie pustej bramki. Po chwili mogło być 2:0, gdy w dobrej sytuacji znalazł się Gojny, lecz w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany. Gdy już robiło się groźnie w okolicach naszego pola karnego, to przede wszystkim po uderzeniach z dystansu. W 29. minucie Augusto ponownie uderzył niecelnie, a trzy minuty później Brazylijczyk prawie zaskoczył Pawełka centrostrzałem, jednak nasz golkiper nie dał się zaskoczyć i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy z dystansu uderzał Mróz, a jeden z zawodników gości zatrzymał piłkę ręką i sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Tront i nie pomylił się, pewnie pokonując Sapelę. W tym momencie emocje właściwie dobiegły końca. Olimpia teoretycznie przeważała, ale nic z tego nie wynikało. Uderzenia z dystansu były niecelne, a z wrzutkami radziła sobie nasza defensywa. Mając spokojne prowadzenie nie forsowaliśmy tempa, spokojnie rozgrywając piłkę, a kilka akcji i wymian futbolówki na połowie rywala bez przyjęcia mogło robić wrażenie. W samej końcówce wykazać musiał się Pawełek, broniąc strzał Twarowskiego z kilku metrów, ale poradził sobie bez zarzutu.

Wynik do końcowego gwizdka sędziego nie uległ zmianie i odnosimy trzecie zwycięstwo z rzędu. Co również bardzo istotne, w trzecim kolejnym spotkaniu nie tracimy gola. Teraz naszych zawodników czekają dwa wyjazdy - do Legnicy na mecz Pucharu Polski, a w kolejną sobotę do Niecieczy na spotkanie z Bruk-Betem.

26 października, Jastrzębie-Zdrój, godz. 16:00
GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
1:0 - Bartosz Jaroszek 20’
2:0 - Damian Tront 55’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali (66. Daniel Liszka), Marek Mróz, Łukasz Norkowski, Damian Tront, Kamil Jadach (79. Patryk Skórecki), Jakub Wróbel (74. Kamil Adamek).

Olimpia Grudziądz: Łukasz Sapela - Ariel Wawszczyk, Joao Augusto (63. Ricky Van Haaren), Robert Ziętarski, Omran Haydary, Lukas Duriska, Elvir Maloku (81. Omar Monterde), Konrad Handzlik, Bartosz Nowicki (63. Maciej Twarowski), Remigiusz Szywacz, Łukasz Bogusławski.

Sędzia: Tomasz Marciniak
Żółte kartki: Ziętarski (Olimpia)