GKS Jastrzębie kończy sezon na 1. miejscu!

Dzięki zwycięstwu 4:2 z Gwardią Koszalin GKS 1962 Jastrzębie został mistrzem II ligi w sezonie 2017/2018!

W pierwszych dziesięciu minutach to pod bramką GKS-u było groźniej, jednak Bartosz Szelong dwukrotnie popisał się dobrymi interwencjami. Z biegiem czasu inicjatywę zaczął przejmować jednak zespół gospodarzy, co udokumentował bramką Daniela Szczepana w 27. minucie, który podobnie jak w Rybniku, po profesorsku wykończył sytuację sam na sam. Radość z prowadzenia nie trwała długo, bo zaledwie dwie minuty później Krystian Przyborowski mocnym strzałem nie dał szans Szelongowi.

Po kolejnych kilku minutach przyjezdni przeprowadzili kolejną groźną akcję, ale na szczęście Kwiatkowski trafił w poprzeczkę. W końcówce pierwszej części gry jastrzębianie ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą samobójczej bramki Mateusza Olszewskiego, który skierował piłkę po indywidualnej akcji i dośrodkowaniu Dominika Szczęcha.

W drugiej połowie Gwardia ambitnie walczyła o odwrócenie wyniku, ale to GKS miał kolejne szanse do zdobycia bramki. Dwukrotnie przed Hartlebem stanął Szczepan, ale golkiper Gwardii najpierw końcówkami palców zmienił tor lotu piłki, którą sprzed bramki wybił obrońca, a po chwili w trudnej sytuacji ponownie interweniował Hartleb. W 77. minucie zapanowała mała konsternacja, ponieważ goście ponownie za sprawą Przyborowskiego doprowadzili do wyrównania.

W końcówce jastrzębianie wzięli jednak sprawy w swoje ręce i najpierw Bartosz Jaroszek zdobył swojego debiutanckiego gola dla GKS-u, a później wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Wojciech Caniboł. Po końcowym gwizdku nastąpiło wręczenie okolicznościowego Pucharu za awans do I ligi. Potem nastąpiło wspólne świętowanie na murawie kibiców i całej drużyny awansu i mistrzostwa II ligi.

2 czerwca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - Gwardia Koszalin 4:2 (2:1)
1:0 - Szczepan (27 min.)
1:1 - Przyborowski (29 min.)
2:1 - Olszewski (44 min., samobójcza)
2:2 - Przyborowski (77 min.)
3:2 - Jaroszek (84 min.)
4:2 - Caniboł (91 min.)

GKS 1962 Jastrzębie: Szelong - Mazurkiewicz, Pacholski, Jaroszek, Kawula (83. Weis), Ali, Tront,  Gancarczyk (59. Caniboł), Szczęch (88. Weis), Jadach, Szczepan (68. Dzida).

Gwardia Koszalin: Hartleb (86. Łącki) - Baranowski, Wojciechowski, Karbowiak (62. Mikołajczak), Dondera (77. Szwak), Ziętarski, Szubert, Kwiatkowski, Olszewski (70. Silski), Przyborowski, Czyżewski.