GKS Jastrzębie nadal bez zwycięstwa

W meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie przegrał z Puszczą Niepołomice 0:2 i na pierwsze ligowe zwycięstwo musi czekać przynajmniej do najbliższej soboty.

Początek spotkania był dość spokojny z obu stron, ale już w 9. minucie goście zdołali wyjść na prowadzenie po uderzeniu Huberta Tomalskiego, który wykorzystał błędy defensywy jastrzębian. W 29. minucie Patryk Skórecki miał idealną okazję do wyrównania.

Piłka trafiła pod nogi pomocnika GKS-u, stojącego kilka metrów przed bramką, ale ten nieatakowany fatalnie spudłował. Goście, nastawieni na grę z kontry, oddali inicjatywę, ale niewiele z tych ataków wynikało i Mleczko w zasadzie nie był w tej części gry zatrudniony.

Druga odsłona rozpoczęła się najgorzej jak mogła. Sam na sam z Drazikiem wyszedł Drzazga i bez problemów posłał piłkę do siatki. W 53. minucie w dobrej sytuacji przed polem karnym znalazł się Tront, ale uderzył nad bramką.

Dwie minuty później mogło być już 0:3, lecz tym razem fantastyczną interwencją popisał się Drazik, końcami palców wybijając futbolówkę na róg po strzale głową Czarnego. Grzesiek dobrze interweniował również w 63. minucie, nie dając się zaskoczyć po mocnym strzale z dystansu Drzazgi.

W 69. minucie sędzia podyktował rzut wolny w idealnej pozycji dla Kamila Szymury. Niestety, środkowy obrońca uderzył za mocno i piłka poszybowała nad poprzeczką. Pięć minut później w polu karnym Puszczy faulowany był Maciej Spychała i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Skórecki, który w zasadzie… podał do bramkarza Puszczy, który nie miał najmniejszych problemów z obroną.

Mimo ambitnej postawy zawodników nie byli oni w stanie sforsować defensywy rywali i ostatecznie Puszcza zasłużenie wywozi z Jastrzębia-Zdroju trzy punkty. Szansa na rehabilitację za tydzień, kiedy to przy Harcerskiej GKS zmierzy się z Chojniczanką Chojnice.

4 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
0:1 - Hubert Tomalski (9 min.)
0:2 - Krzysztof Drzazga (46 min.)

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny, Skórecki, Spychała (82. Gancarczyk), Tront, Ali, Jadach (k) (66. Adamek), Żak (80. Dzida).

Puszcza Niepołomice: Mleczko - Czarny (k), Fryc, Uwakwe, Drzazga (86. Kuzma), Tomalski (71. Ryndak), Stefanik, Orłowski, Stawarczyk, Żytek (66. Stępień), Bartków.