GKS Jastrzębie: ostatnia porażka w tym sezonie

2021-12-06, Autor: MZ, źródło: GKS Jastrzębie

W ostatnim tegorocznym meczu GKS Jastrzębie przegrał przy Harcerskiej z Koroną Kielce 0:2. Oznacza to, że przerwę zimową jastrzębianie na przedostatnim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi z trzynastoma punktami na koncie.

Od początku spotkania do ataku ruszyła Korona. W 2. minucie minimalnie niecelnie z dystansu uderzał Sierpina, a cztery minuty później sam przed Pawełkiem znalazł się Łukowski, ale uderzył w boczną siatkę.

- W 10. minucie zza pola karnego uderzał Błanik, lecz Pawełek bez problemu poradził sobie z tym strzałem. W 20. minucie pierwszy strzał na bramkę Korony oddał nasz zespół, a konkretnie Gajda, lecz został zablokowany. Po upływie kolejnych dwóch minut gola dla Korony zdobył Łukowski, jednak sędzia po analizie VAR tego trafienia nie uznał, ponieważ zawodnik Korony przyjmował piłkę ręką - czytamy na stronie klubu. - W 35. minucie sędzia główny ponownie skorzystał z analizy wideo i podyktował rzut karny za faul na Błaniku, który na gola zamienił Podgórski. W końcówce pierwszej połowy świetną okazję do wyrównania miał Niewiadomski po podaniu Rumina, ale jego strzał z kilku metrów obronił Forenc.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Co prawda w pierwszych kilku minutach inicjatywę miała jastrzębska drużyna, jednak Forenc nie był zmuszony do interwencji. Godny odnotowania jest jedynie fakt, że w 71. minucie na boisku pojawił się 16-letni Miłosz Misala, dla którego był to debiut na pierwszoligowych boiskach i trzeba przyznać, że w kilku sytuacjach młody skrzydłowy jastrzębskiej drużyny pokazał się z niezłej strony. W 82. minucie po prostym błędzie zespołu GKS przed polem karnym wynik meczu ustalił Oliveira. Spotkanie jastrzębianie skończyli w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Szymona Zalewskiego w 82. minucie spotkania.

5 grudnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS Jastrzębie - Korona Kielce 0:2 (0:1)
0:1 - Jacek Podgórski 35’ (rzut karny)
0:2 - Filipe Oliveira 78’

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek (k) - 3. Mateusz Słodowy, 4. Szymon Zalewski, 5. Michał Bojdys, 7. Jakub Niewiadomski (71, 28. Miłosz Misala), 10. Farid Ali, 13. Michał Kuczałek, 17. Dawid Witkowski, 19. Łukasz Gajda, 23. Konrad Handzlik (71, 21. Adrian Balboa), 99. Daniel Rumin.

Korona Kielce: 1. Konrad Forenc (k) - 6. Jacek Podgórski, 7. Jakub Łukowski (77, 77. Jakub Górski), 11. Łukasz Sierpina, 17. Dawid Błanik, 20. Marcin Szpakowski (68, 26. Oskar Sewerzyński), 23. Adrian Danek, 24. Filipe Oliveira, 25. Grzegorz Szymusik, 55. Marcel Gąsior, 95. Mario Zebić.

Sędzia: Piotr Idzik
Żółte kartki: Zalewski, Kuczałek (GKS).