GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Widzewem Łódź

2021-10-11, Autor: źródło: GKS Jastrzębie

W meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy na wyjeździe z Widzewem Łódź 1:3. Jedynego gola dla GKS-u zdobył z rzutu karnego Daniel Rumin.

Początek spotkania był dość wyrównany, a bramkarze obu zespołów nie mieli zbyt dużo pracy. Dopiero w 22. minucie zrobiło się groźnie pod naszą bramką, kiedy to Reclaf był zmuszony do interwencji po uderzeniu głową jednego z zawodników gospodarzy po rzucie rożnym. Z biegiem czasu rosła przewaga Widzewa, który w krótkim okresie zdobył dwa gole, a na listę strzelców wpisali się Montini, który z bliska głową pokonał Reclafa oraz Guzdek, skutecznie dobijają piłkę po wcześniejszej interwencji naszego golkipera. W doliczonym czasie gry w polu karnym faulowany był Zalewski, a jedenastkę skutecznie wykonał Rumin, zdobywając gola kontaktowego.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był dobry w naszym wykonaniu. Kontrolowaliśmy grę, a gospodarze dość rzadko opuszczali własną połowę. Niestety zabrakło strzałów, bo Wrąbel był zmuszony do interwencji tylko raz, gdy w 60. minucie z dystansu uderzył Rumin. Kilka minut później łodzianie przeprowadzili groźną akcję, a dobrą interwencją popisał się Reclaf, a po chwili Wrąbel nie miał problemu z obroną strzału Kamińskiego z dystansu. W 66. minucie prowadzenie Widzewa podwyższył Danielak, który nie dał szans Reclafowi uderzeniem z kilkunastu metrów pod poprzeczkę.

Po upływie 70. minuty dwukrotnie w odstępie kilkudziesięciu sekund zagroziliśmy bramce gospodarzy. Najpierw groźną kontrę minimalnie niecelnym uderzeniem zakończył Rumin, a po chwili nasz napastnik, po podaniu Ferugi, oddał celny strzał, z którym poradził sobie jednak Wrąbel. W 85. minucie bliski szczęścia był Słodowy, gdy po dośrodkowaniu Ferugi musnął głową futbolówkę, lecz ta minęła słupek. W doliczonym czasie gry zatrudniony został jeszcze Reclaf, ale nie dał się zaskoczyć Gołębiowskiemu. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i niestety wracamy z Łodzi bez punktów.

10 października, Łódź, godz. 18:00
Widzew Łódź - GKS Jastrzębie 3:1 (2:1)

1:0 - Mattia Montini 33’
2:0 - Bartosz Guzdek 36’
2:1 - Daniel Rumin 45+1’ (rzut karny)
3:1 - Karol Danielak 66’

Widzew Łódź: 44. Jakub Wrąbel - 7. Mateusz Michalski (69, 19. Patryk Mucha), 15. Krystian Nowak, 16. Karol Danielak, 17. Bartosz Guzdek (69, 30. Kacper Karasek), 22. Dominik Kun (90, 97. Radosław Gołębiowski), 23. Paweł Zieliński, 25. Marek Hanousek (90, 92. Fabio Nunes), 27. Daniel Tanżyna (k), 43. Mattia Montini (80, 55. Aziz Tetteh), 95. Patryk Stępiński.

GKS Jastrzębie:12. Mikołaj Reclaf - 3. Mateusz Słodowy, 4. Szymon Zalewski (63, 77. Remigiusz Borkała), 5. Michał Bojdys, 8. Kamil Jadach (74, 20. Daniel Feruga), 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński, 17. Dawid Witkowski, 23. Konrad Handzlik (63, 21. Adrian Balboa), 30. Łukasz Zejdler (74, 19. Łukasz Gajda), 99. Daniel Rumin (90, 24. Filip Łukasik).